Британски ужасии в българско село 19.04 | 20:37
Британец закопа възрастна своя сънародничка, до която живеел в съседство
Убийство на възрастна британска гражданка потресе българите в село Раданов, Полски Тръмбеш. Жената била убита и тялото ѝ захвърлено и извършител е неин сънародник и съсед.
45-годишният мъж е признал за криминалното деяние. Директорът на ОД на МВР Велико Търново обясни, че за изчезването на 66-годишната жена сигнализирали нейни съседи, които забелязали, че лампите не се гасят.
Полицаи посетили дома на жертвата. Оказало се, че е заключен и няма никакви следи от влизане с взлом.
Униформените започнали да я издирват и в неделя сутринта намерили тялото, захвърлено при брега на реката. Трупът бил завит в чувал и скрит в храстите.
Тялото било изпратено за аутопсия. Според съдебния лекар трупът е престоял между 4 и 5 дни.
В същия ден започнало разследване и издирване на убиеца. "Няколко часа по-късно установихме евентуална съпричастност от британски гражданин, който е роден през 1971 година, живущ в близост до въпросната госпожа. Същият е отведен в Районното управление", каза ст. комисар Машов, цитиран от агенция "Фокус".
След претърсване в дома на британския гражданин са събрани доказателства, че той е убиецът. Късно снощи той е направил самопризнания, в които е обяснил как е извършено престъплението. Мотивът за убийството не се съобщава.
Водещи
-
България е на първо място е Европа по износ на черен хайвер
Това съобщи доц. Виолин Райков от Института по океанология към Българската академия на науките.
23.01 | 12:45
-
Йорданов: С процедурни хватки кворумът беше провален и промени в Изборния кодекс не се случиха
Думата на ПП-ДБ не струва нищо, това са измамници, които демонстрират желание за демокрация,...
23.01 | 12:30
-
Снежна блокада в десетки окръзи на Турция
За днешния ден Турската държавна метеорологична служба е издала предупреждение за опасни...
23.01 | 12:15
Най-четени
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15
-
Ще има ли нов опит в парламента за разглеждане на промените в Изборния кодекс
Предвиден е и редовният петъчен парламентарен контрол, а в него да участват министрите в...
23.01 | 08:59