България има ново дете чудо с изключително рядка дарба 22.11 | 10:15
Шестгодишната дъщеря на "Мисис България Интернешънъл 2022" Манита Вартан покорява музикалните сцени и конкурси на България

Шестгодишната дъщеря на "Мисис България Интернешънъл 2022" Манита Вартан покорява музикалните сцени и конкурси на България. Елизабет Армен Амбарцумян е на 6 години от Пловдив. Родителите на детето забелязват за първи път дарбата и едва на 3 годинки и половина, когато тя започва да свири по слух на детска играчка пиано песничките за деца.
Същевременно изпъква с невероятна памет и успява да подготвя нови песни за денонощие. По-късно експерти откриват, че детето има невероятно рядката дарба абсолютен вроден слух, което е феномен. От най-ранна възраст тя вече има репертоар на три езика.
В момента тя е носителка на редица медали и отличия от национални и международни конкурси и състезания, част от тях са две първи места на Международен фестивал "Корабът на мечтите", златен медал от Международен фестивал Карнолски, сребърен медал от Национален конкурс "Петнадесет лалета" , сребърна статуетка на Национален конкурс "Полските щурчета" под патронажа на Веселин Маринов, 2 златни медала на международния конкурс София Гран При, бронзова статуетка от МФИ "Утринна звезда"- Златни пясъци и Приз статуетка от "Северно сияние" Русе ,както и редица други изяви на национално и международно ниво.
Завършва майсторски клас при маестро Етиен Леви по време на детския фестивал "Карнолски" за вокално майсторство тази година на българското Черноморие, а в момента е солист във вокално студио "Синтез" към ОДК Пловдив и е в класа по пиано на професор Пламен Арабов.
Манита Вартан споделя, че е отдадена на таланта на дъщеря си, като двете не веднъж прославят Пловдив. Ежедневието на детето преминава в подготовка, репетиции и уроци. Малката Елизабет казва, че обожава музиката, сцената и най-вече публиката, която я зарежда и е резервоарът към успехите й.
Обожава да пее за България, в репертоара й са заложени редица песни с патриотична насоченост , а любимата и е "Моя страна, моя България". В момента и предстоят записи в студио, както и многобройни изяви в празничния декември. Да пожелаем успех на малката голяма звезда Елизабет Армен!
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30