България очаква Турция да действа европейски 14.06 | 20:10
За нас е важно съседката ни да бъде демократична държава, заяви Вигенин
Страната ни очаква действията на турското правителство да бъдат в унисон с принципите и ценностите на ЕС. Това е заявил външният министър Кристиан Вигенин, съобщават от пресцентъра на ведомството му. Коментарът му е по повод нестихващите протести в южната ни съседка. Демонстрациите започнаха срещу застрояването на Гези парк в Истанбул, но прераснаха в протести срещу правителството на Реджеп Тайип Ердоган.
Дипломат номер 1 определи като обнадеждаваща заявената готовност за диалог. Това според него ще предотврати разрастването на конфронтацията и поляризацията в Турция.
"За нас е важно Република Турция като наш съсед и съюзник да бъде силна, просперираща, демократична и правова държава", казва още Вигенин. "България последователно подкрепя европейския избор на Турция", заявява външният министър.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45