Българската армия изпълнява в пълен обем конституционните си задължения 29.04 | 21:41
Военният министър няма да допусне съкращения за сметка на способностите на армията

"Няма да допусна съкращаване на военнослужещи, което да намали способностите на армията, или на хора, които не са придобили право на пенсия." Това заяви министърът на отбраната Ангел Найденов по време на среща с командването и личния състав на военните формирования от състава на Военноморската база, дислоцирана в пункта за базиране в Бургас, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
На срещата Найденов анализира изминалата година и изразил удовлетворение от това, че въпреки относително критичното състояние на техниката и условията, при които личният състав реализира своите отговорности, Българската армия изпълнява в пълен обем конституционните си задължения.
"Заради неглижирането през годините на потребностите на отбранителната система и Българската армия, изпълнението на задачите през изминалата година често пъти ставаше с риск за живота и здравето на българските военнослужещи", заяви министърът.
Приоритетите според него за тази година са свързани с поддържането на бойната готовност и бойната подготовка на такова ниво, че да даде увереност на българските граждани, че армията е в състояние да изпълнява мисията си по отбраната на страната, както и ангажиментите си към системата на колективната отбрана.
Найденов обясни още, че вторият основен приоритет е възстановяване на завареното критично състояние на техниката и въоръжението, както и реализиране на модернизационните проекти за трите вида Въоръжени сили.
При посещението си в базата в Бургас Ангел Найденов разгледа фрегатите "Дръзки" и "Горди" и поднесе цветя пред мемориалния комплекс на загиналите военни моряци.
Водещи
-
Жълт код в девет области за силен вятър
11.10 | 09:00
-
Над 2800 работници без договор установени от началото на годината
Застаряването на населението и липсата на кадри е причина бизнесът да настоява за внос на...
10.10 | 17:45
-
Граждани се оплакват от струпване на отпадъци и в части на район "Студентски"
Има струпани различни отпадъци - дюшек, големи картони, кутии от строителни бои и др. Жители...
10.10 | 17:30
-
Днес погребват граничния полицай, който загина при унищожителното наводнение в Елените
Въпреки незабавно оказаната помощ и усилията на медицинските екипи да спасят живота му,...
10.10 | 17:15
Най-четени
-
Сиромахов публикува остър коментар във Facebook, насочен директно срещу депутата от ИТН Тошко Йорданов
"Тошко, пиша ти тук, за да наруша публично закона ви за личната информация и да имате...
10.10 | 11:15
-
Започва смяната на автомобилни гуми - има ли наплив заради застудяването
По думите му организацията е добра, като клиентите носят автомобилите си още сутринта и ги...
10.10 | 14:00
-
Борисов за спорното предложение на ИТН: Говорих със Слави Трифонов, ще го изтеглят
Това коментира лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по отношение на спорните промени, предложени от...
10.10 | 12:30
-
Гордост след гордост: Феноменален Карлос Насар отново вдигна България на крака ОБЗОР
"Ти можеш да вдигнеш целия свят! Великолепен! Железен! Непобедим българин! Честита трета...
10.10 | 15:00