Бързи, смели сръчни: И БСП върна мандата за формиране на кабинет 25.07 | 13:31
ДПС също няма да пробват да правят правителство

Парламентарно представените партии спазват поетия ангажимент да се върви бързо към назначаване на служебен кабинет и организацията на предсрочни избори. След като най-голямата политическа сила в НС - ГЕРБ, върна мандата за съставяне на правителството, днес БСП стори същото.
Мандатът беше върнат на президента от председателя на парламентарната група на левицата Атанас Мерджанов.
Предстои държавният глава да връчи мандат и на ДПС. Зам.-председателят на ПГ на движението Алиосман Имамов заяви, че партията му също няма да се опитва да формира кабинет в рамките на този парламент и ще върне мандата.
Народният представител добави, че друг вариант за действие не е обсъждан.
Имамов заяви, че е твърде рано да се говори за коалиции. Той коментира информациите за евентуална коалиция между ДПС и ГЕРБ.
Той коментира и исканата от президента възможност да бъдат делегирани права на служебното правителство да емитира дълг.
"По принцип не трябва да се разширяват пълномощията на служебния кабинет, но когато ситуацията е извънредна и несигурна, би могло да се помисли за това", каза депутатът, цитиран от БТА.
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заминава за конгрес на ЕНП
В конгреса ще участват евродепутати, премиери, еврокомисари и лидери на партии от семейството...
28.04 | 16:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45