Валери Симеонов: Вече се мре яко. Трябва пълно затваряне! 04.11 | 08:00
"Възможно е и НС да работи дистанционно"

Възможно е и Народното събрание да работи дистационно. Надявам се да не се стига до тази крайна мярка, но броят на депутатите заразени с COVID-19 расте и това е много неприятно. В парламента спазваме мерките, но утре на Председателски съвет ще поставя въпроса как ще продължим да работим. За мен няма проблем в това, ще ни е необходим един буферен период да свикнем, но съм убеден, че няма да има проблеми.
Това каза зам.-председателят на парламента и лидер на НФСБ Валери Симеонов.
Ние от Обединени патриоти (ОП) сме категорично за предложението на здравния министър и ще подкрепим задължението всички болници да открият COVID отделение. Нашите лекари са герои и ние преди време ги стъпкахме, но се оказа вярно, че ще се мре яко. Аз съм категорично за по-твърди мерки. Виждаме какво става в Германия, Англия, Франция. Там втърдяват мерките. Аз съм твърдо за пълно затваряне и подкрепям изцяло мнението на специалистите. В крайна сметка има едно по-важно нещо от икономиката и това е човешкия живот", обяви още той.
обществени прояви и грубото потъпкване на мерките. Всички видяхме снощи какъв чалга купон си спретнаха в една пловдивска дискотека - без маска, без дистанция. Това е недопустимо. Това заведение трябва да бъде затворено, а не да се гали с перце и да получава минимални глоби. Най-лошото е, че в това заведение са били един зам.-кмет на Пловдив и шеф на Напоителни ситеми. Полицаите три пъти са ходили и са вдигали ръце, защото вътре са били тези хора. Аз лично ще питам вътрешния министър за трите проверки и защо е погазен закона. Ето точно това грубо поагазване на закона от ръководни лица дразни хора. Това заведение е можело да бъде затворено само по Закона за шума, да не говорим за извънредното положение, в което се намираме, и неспазването на противоепидемичните мерки. Не трябва да се критикува само и единствено държавата. Мерките са правилни. Виждате какви глупсоти свършиха в Западна Европа", даде пример Симеонов
Водещи
-
Натали Трифонова проговори след слуха за раздяла с Мартин Чой
Красивата синоптичка няма да бърза да се връща на работа, след като роди
30.07 | 16:45
-
Публикуваха третото класиране за прием в 8-и клас
Свободните места за следващото класиране ще бъдат обявени на 1 август, а заявленията за...
30.07 | 16:15
-
Раева отговори на руска треньорка, която обиди българските гимнастички
Не искам да развявам кирливи ризи, коментира президентът на БФХГ
30.07 | 16:00
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45
-
Адска паника скова света след невиждания трус в Камчатка
Надигна се вълна цунами, която хвърли в ужас 5 държави
30.07 | 11:30