Вземат се рутинни мерки за сигурност на летище „София“ 06.01 | 13:49
Според министър Московски темата за терористичен акт не стои
На летище "София" се вземат рутинни мерки за сигурност, каза министърът на транспорта, информационните
технологии и съобщенията Ивайло Московски, предаде БТА. Според министър Московски, темата за подготвян терористичен акт на територията на нашата страна не стои.
В службите за сигурност не са постъпвали официални сигнали за заплахи от тероризъм. Въпреки това са проведени абсолютно всички срещи за координиране на стандартните мерки, които се взимат по всяко време на Летище "София".
Ивайло Московски не е влязъл в контакт с израелските служби, нито пък те са се опитали да направят връзка с българското правителство.
iNews припомня, че директорът по сигурността на транспорта в израелското транспортно министерство, Даниел Шинар, се е свързал вчера, 5 януари, с европейските служби по сигурността с молба да повишат мерките за сигурност около израелските туристи по летищата в европейските страни, като особен акцент е поставен на София.
Цел на терористичен атентат можели да бъдат израелците, които идват в България да разглеждат София и да посещават българските ски курорти.
Предупреждението от израелските власти е било отправено по повод годишнината от убийството на един от ръководителите на "Хизбула" - Имад Мугния, който бе убит на 12 февруари 2008 година, като "Хизбула" обвини израелските власти за атентата.
Сигналът на израелските власти се получава също така на фона на опитите на Иран да създаде "баланс на терора" срещу западните страни заради международния натиск, упражняван против проектите на Техеран за развитие на ядрено оръжие. Ливанската терористична група "Хизбула" е финансирана и протектирана от Иран.
"Поисках от службите за сигурност в Европа да ескортират израелските групи и да провеждат проверки с помощта на специално обучени кучета”, каза Даниел Шенар.
През миналата година израелски посолства в редица държави по света получиха заплахи за възможни терористични атаки.
Междувременно от пресслужбата на правителството съобщиха, че българските специални служби не разполагали с информация за подготвян терористичен акт на територията на страната.
Водещи
-
Близо 2 милиона души у нас са енергийно бедни
Още около 365 000 са със статут на уязвими клиенти
13.12 | 12:00
-
„Евро кабаре“ в 4 части за зрителите на БНТ за ЧНГ
13.12 | 11:40
-
Асен Василев: Нямаме илюзията, че всички тези хора бяха на площада заради нас
По думите му последиците от масовите протести и оставката на правителството са били логична...
13.12 | 11:20
-
Официално откриват ски сезона в Банско
Курортът поставя началото под връх Тодорка, а от 17:30 ч. гостите ще могат да се насладят на...
13.12 | 11:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: В ГЕРБ никога не сме управлявали напук!
Лидерът на ГЕРБ бе на среща с членове и симпатизанти на партията в Силистра
13.12 | 10:00
-
И днес остава мъгливо и облачно
Слънце ще има само над планните, максималните температури ще бъдат между 6° и 11°, малко...
13.12 | 09:00
-
Касите на БНБ работят извънредно
13.12 | 09:45