Вигенин: Кристалина Георгиева няма шанс за външен министър на ЕС 18.07 | 19:50
Той призна, че името му е сред обсъжданите в БСП за еврокомисар

Външният министър Кристиан Вигенин обяви, че кандидатурата на Кристалина Георгиева е загубила шансове за Върховен комисар по външната политика. Според него до 30 юли кабинетът "Орешарски" трябва да издигне нова номинация. Външният министър призна, че името му е сред обсъжданите в БСП за еврокомисар.
"Този пост ще бъде за европейските социалисти. Затова, вместо да подвеждаме българските граждани, трябва политическите сили да седнат с премиера и да обсъдят какво да е решението, защото очакването е българската кандидатура да бъде представена до 30 юли", посочи Вигенин. Според него е хубаво да се определи от правителството, кой е полезният за България ресор, предаде bTV.
"Намирам за удачно това правителство да предложи еврокомисар. Аргументите, че това правителство си отива важат със същата сила и за едно техническо правителство като служебния кабинет, което ще управлява два месеца и неговият хоризонт също е ограничен", коментира Вигенин.
Водещи
-
Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен...
12.07 | 18:00
-
Владислав Горанов: На Пеевски няма да му стигнат силите чак за премиер
"Магнитски" е дамга, но не ми трябва реабилитация, политическа най-малкото, посочи той
12.07 | 17:40
-
Иван Иванов на финал на „Уимбълдън“ при юношите
България отново на върха в световния тенис
12.07 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55
-
Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия
Това съобщи тя с пост във Фейсбук
12.07 | 14:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40