Вигенин: Страните, през които ще мине „Южен поток“, го подкрепят 04.06 | 18:25
Министърът увери, че ще прегледа внимателно критиките на ЕК
Проектът "Южен поток" не се поставя под съмнение от самата ЕК. Всяка една от страните, през които минава газопроводът, продължава да подкрепя и икономически, и политически този проект. Това заяви пред журналисти в парламента министърът на външните работи Кристиан Вигенин.
Българският дипломат номер 1 посочи, че в момента в съответните министерства се запознават с аргументите на ЕК. "Не можете да очаквате от нас да пренебрегнем тези позиции, съответно критиката, която е отправена", каза той и посочи, че аргументите ще бъдат проучени много внимателно, ще бъдат подготвени съответните отговори и ще продължи диалогът с ЕК.
Все пак искам той подчерта, че това е един много първоначален етап и че е сигурен, че в един разумен и конструктивен диалог, проблемите, които са идентифицирани, ще бъдат отстранени.
Вигенин отбеляза, че в рамките на реализацията на проекта трябва да се съобразим с изискванията на ЕК и европейското законодателство. Министърът подчерта, че проектът не е български или рускобългарски, а е европейски, така че от гледна точка на необходимостта да се гарантира сигурността на доставките, този проект е важен и за България, и за останалите страни по трасето.
Водещи
-
Събирт гаранцията от 200 бона за варненския кмет
За това прзова във Фейсбук депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков
27.11 | 21:00
-
Нинова за оттегления бюджет: Какво стана? Нали беше единственият, а сега ще има друг?
Значи сте лъгали!
27.11 | 20:30
-
Румяна Коларова: Не е ясно дали бюджетът е оттеглен или замразен
С изявлението си, Борисов изпревари Желязков и показа лидерска позиция, заяви политологът
27.11 | 20:00
Най-четени
-
Убитият син на бизнесмен в Мадан тренирал бойни спортове, но го нападнали осем мъже
Полицията ги е задържали в района на Ардино, засега отричат участие в престъплението
27.11 | 14:00
-
Фалстарт на пленарното заседание, депутатите не събраха кворум
Председателят на парламента Рая Назарян даде половин час почивка преди втория опит Народното...
27.11 | 10:15
-
Каракачанов: Наглостта на управляващите вади хората на улицата
"Трябва да сме обективни", добави Каракачанов.
27.11 | 10:00