Вигенин предрече: Няма да влезем в Шенген до юни 2014 г. 07.02 | 14:05
Не всички страни членки са съгласни, обясни външният министър
До юни 2014 г. България няма да се присъедини към Шенген. Такива са очакванията на външния министър Кристиан Вигенин, който не възлага подобни надежди при гръцкото председателство на Евросъюза.
Съседката ни ще председателства ЕС от януари-юни т.г. Не всички страни членки са съгласни, обясни той причината.
Предстоят и европейски избори и не е най-подходящият период за поставяне на темата, каза министърът и допълни, че очаква решение по въпроса до края на годината. Вигенин отбеляза, че приоритет на гръцкото председателство е управлението на кризата с бежанците, като идеята е да се стигне до обща координирана европейска политика.
Според него ЕС има нужда от по-цялостна и по-адекватна политика по въпроса с бежанците. Външният министър изрази увереност, че ако не се стигне до резултат при гръцкото председателство, това ще стане при италианското, т.е. в рамките на тази година. България участва активно с предложения, подчерта той.
Водещи
-
Турция върна в България мъж, обвинен за убийство
Експулсираното в България лице е издирвано за „умишлено убийство на партньора си“.
27.10 | 16:45
-
33 159 деца са родени от деца за последните десет години в България
Образованието е ключът
27.10 | 15:59
-
Психотерапевт: Понякога е толкова плашещ, че не смеят да излязат от дома
Някои форми на мигрена са съпроводени със световъртеж. Това коментира психотерапевтът д-р Катя...
27.10 | 15:45
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Река Елешница тази сутрин е преляла в района на Рилския манастир
Тя е четвъртият по големина приток на Струма.
27.10 | 11:30
-
Сериозно наводнение блокира трафика по бул. „Шипченски проход“ в София ОБНОВЕНА
Красимир Димитров от аварийните служби заяви, че причината за наводнението е листната маса,...
27.10 | 14:45