Вицепрезидентът призова да се закълнем: Да не подменяме историята! 03.03 | 16:35
Силно слово на Маргарита Попова от връх Шипка: Да радеем за родолюбиво образование, поверено в ръцете на просветени хора и на патриоти!

"Нека от тук, от този връх, днес клетва да дадем да не подменяме историята, да радеем за родолюбиво образование, поверено в ръцете на просветени хора и на патриоти", призова вицепрезидентът Маргарита Попова, която участва на връх Шипка в тържествата за Националния празник 3 март и по случай 138 години от Освобождението на България.
"Трети март е ден за почит на онзи рояк апостоли, направили решителна стъпка към възстановяване на независимата българска държава. Преминали в столетията през народната нива, посели хиляди плодоносни семена, оставили дом и младост, и грижи за великата идея за духовна и национална свобода, за обединение на българските землища под едно знаме, за единение на нацията, за достойни бъднини”, каза в приветствието си вицепрезидентът Маргарита Попова.
Вицепрезидентът Попова подчерта, че Трети март е ден за дълбок поклон и признателност към хилядите знайни и безименни синове и дъщери – учени, лекари, журналисти, медицински сестри, фелдшери, санитари и доброволци, офицери и пълководци, оставили костите си по българските земи – руси, украинци, белоруси, литовци, румънци, финландци.
"Нека да затуптят сърцата ни в едно пред подвига на опълченските отряди от бунтовници и харамии от всички краища на българските землища, обърнали хода на войната в решителния момент с безпримерен героизъм и саможертва. С обединени усилия и титанична воля опълченците покоряват този връх, станал символ на ценности, дълбоко вкоренени в националното ни самосъзнание и самоопределение", каза още Маргарита Попова.
В словото си вицепрезидентът Маргарита Попова призова да бъдат осигурени достойни старини на пострадалите за защитата на Родината ни, които "днес останаха много малко, но са на последното социално стъпало и не преживяват достойно живота си". "Нека да почитаме родителите, загубили децата си в казармата. Нека да дадем клетва за единение на народа ни в и извън Родината в името на реалистични и прагматични каузи”, призова от историческия връх вицепрезидентът.
Водещи
-
Атанас Атанасов: Имаме план как да принудим Наталия Киселова да си подаде оставката
Имаме правителство на комисионерите, смята зам.-председателят на парламента
27.04 | 12:40
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Посланията на папа Франциск: “Надеждата не е нещо, което чакаме, а нещо, което правим”
Светият отец почина на 21 април 2025 г. на 88-годишна възраст
27.04 | 12:00
Най-четени
-
Доналд Тръмп-младши пристига в България
Най-големият син на американския президент ще участва в частно бизнес събитие
27.04 | 10:00
-
Дъждове и гръмотевици днес, но остава топло
Температурите ще са до 19 градуса, по морето - по-хладно
27.04 | 09:15
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20