Влаковете от столичната Централна гара вече се движат нормално 17.04 | 16:27
Преди да заминат, на пътниците им се налага да докажат основанието за пътуването си

Движението на влаковете, които заминават от Централна гара София, вече е напълно нормализирано и всички композиции се движат по разписание. Както е известно до 10:00 ч. тази сутрин влаковете от Централна гара не заминаваха във връзка със създаване на организация за изпълнение на допълнителните ограничителни мерки за пътуване от и до град София.
Всички влакове, които заминават от Централна гара София, преминават транзит без да спират в гарите и спирките на територията на град София, като първите гари в зависимост от маршрута им на пътуване след София са Елин Пелин, Костинброд, Яна, Реброво и Владая.
Движението на влаковете във всички останали гари по своя маршрут, ще се осъществява без промяна в тяхното разписание.
Създадена е организация да бъдат проверявани основанията за пътуване на заминаващите от Централна гара София. За тази цел е необходимо при предприемане на пътуване клиентите на БДЖ да разполагат със всички необходими документи и попълнени декларации с основание за своето пътуване.
Актуална информация за движението на влаковете клиентите на БДЖ могат да получат от официалната страница на дружеството (www.bdz.bg), на билетните каси, гишетата "Информация” и на националния информационен телефон 0700 10 200.
БДЖ призовава своите клиенти да бъдат отговорни за своето здраве и здравето на другите и да предприемат пътуване само при неотложна необходимост!
Водещи
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Израел нанесе днес серия от масирани въздушни удари по Дамаск
Друзите, последователи на религия, която е разклонение на исляма, обитават граничните райони...
17.07 | 10:27
-
С жива верига жителите на три села блокираха главния път Добрич - Силистра
От общината са готови да помогнат за решаването му.
17.07 | 10:15
-
Във Великобритания са се родили осем здрави бебета чрез революционна технология
Британски пионер в репродуктивната медицина
17.07 | 09:59
Най-четени
-
Ключов ден: Апелативният съд решава за кмета на Варна
Вчера заместник-кметът на Варна Диан Иванов се отказа от показанията си срещу Коцев,...
17.07 | 09:15
-
Росен Желязков ще посети авиобаза „Крумово“
Росен Желязков ще се запознае и с взаимодействието между армията, Министерството на вътрешните...
17.07 | 09:30