Водната струя пощади Хисарско 17.09 | 10:08
Обстановката започва да се нормализира

Обстановката в Хисарските села Красново и Кръстевич, които бяха наводнени след поройните дъждове е нормализирана. Това съобщи кметът на Хисаря Пенка Ганева.
По думите й всичко вече е наред. Водата се е оттекла, а нивото на язовира е спаднало, предаде агенция "Фокус". В момента се провежда оперативка с щаба във връзка с вчерашната кризисна ситуация.
В селата Красново и Кръстевич бе обявено бедствено положение. Затворен за движение бе пътят Цалапица – Съединение. В град Съединение бяха наводнени над 15 основни улици.
Работеше се по отводняването на над 70 жилищни сгради. Пазарджишките пожарникари и спасители извършиха 43 отводнявания само на територията на село Добровница.
По данни на националния институт по метереология и хидрология към БАН най-голямо количество валежи за имзиналото денонощие са отчетени в Кърджали 38 л./кв.м.
В София са отчетени 33л./кв.м., Пловдив - 21л./кв.м., Чирпан 15л./кв.м. В Родопска област също е имало значителни валежи. На връх Рожен са измерени 17 л./кв.м.
Водещи
-
Новият председател на ДПС–ДПС ще бъде Хайри Садъков
Припомняме, че по-рано днес от "ДПС - Ново начало" съобщиха, че Джевдет Чакъров подава оставка...
27.05 | 17:59
-
КС образува дело по искането на Радев за референдума
Темата за референдума за еврото придоби широк обществен отзвук, като според последни...
27.05 | 17:34
-
Кирил Петков: Чакъров се огъна след ужасяващ шантаж
Петков завърши своето изявление с призив към "всички свободни хора в България" да се борят...
27.05 | 17:15
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
Най-четени
-
СГС заседава по делото срещу Радостин Василев
Делото срещу Радостин Василев беше временно спряно в края на 2024 г.
27.05 | 09:59
-
След въвеждането на еврото: Наем от 550 лв. не може да стане 550 евро
Пресмятаме още няколко вида услуги:
27.05 | 11:59
-
Бащата на Сияна: Започнах битка и съм твърдо решен да я докарам докрай - няма сила на земята, която да ме спре
По думите му само този уикенд е имало над 7 инцидента с товарни автомобили по пътищата.
27.05 | 12:15
-
Възрастен човек загина, след като автобус от градския транспорт отнесе автомобил в София
Катастрофа е станала на ул. "Орион.
27.05 | 14:59