Военна техника и войници се движат по пътищата през февруари 21.02 | 18:00

От утре, 22 февруари, до 20 март тази година ще се извърши предислоциране на участниците в учението на НАТО "Steadfast Dart -2025" от районите, в които се проведе учението, до постоянните райони на разполагане на участващите военни формирования. Това съобщиха от Министерството на отбраната.
Придвижването на личния състав и военната техника ще се извършва по републиканската пътна и железопътна инфраструктура на България от Румъния в посока към Гърция и Турция. Ще бъде използван и въздушен транспорт.
Учението на НАТО "Steadfast Dart -2025" се проведе на териториите на България, Гърция и Румъния и в него участваха над 10 000 военнослужещи и военна техника от 9 съюзнически държави - България, Франция, Гърция, Италия, Румъния, Словения, Испания, Турция и Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия.
Военните автоколони ще бъдат ескортирани от екипи на служба "Военна полиция".
На 24 и 25 февруари ще се извърши и придвижване на личен състав и военна техника по републиканската пътна мрежа във връзка с развръщането на български контингент за изпълнение на задачи в състава на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR).
Колоните ще се придвижват по маршрута гр. Хасково – София – ГКПП "Гюешево". Придвижването е във връзка с ротация на механизираната рота в състава на българския контингент в KFOR.
Водещи
-
Кметът кани: Финалът от световното по волейболл - на живо от пл. "Св. Ал. Невски"
Българските лъвове се изправят в 13.30 ч. утре срещу Италия в борба за златото
27.09 | 18:00
-
Дачков: Ако има предсрочни избори, президентът Радев ще ги спечели
"Величие" и МЕЧ бяха създадени, за да бъде отслабена "Възраждане", коментира той
27.09 | 17:41
-
За трети път тази седмица: Дронове летяха над стратегически обекти в Дания
Срещу тях са използвани "отбранителни способности"
27.09 | 17:20
-
В Гърция заловиха голямо количество марихуана и метамфетамини, влезли от България
Властите посочват, че шофьорът не е грък, но не уточняват дали е български гражданин
27.09 | 17:00
Най-четени
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
България е на финал на световното първенство по волейбол
Родните национали победиха Чехия с 3:1 гейма
27.09 | 12:00
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20