Военният министър твърдо амбициран да върне казармата (ВИДЕО) 04.05 | 19:33
В други държави от ЕС връщат наборната комисия, защо не и у нас, заяви Каракачанов

Новият военен министър и вицепремиер Красимир Каракачанов ще работи за връщане на задължителната казарма. Лидерът на ВМРО и съпредседател на Обединени патриоти заяви, че ще настоява в управленската програма да залегне проучване на възможността наборната военна служба да се въведе отново, цитиран от Дарик.
"Смятам, че след като в редица европейски страни започва отново да се говори за наборна военна служба, темата става все по-актуална. Аз не се отказвам лесно от идеите си. ГЕРБ са на по-различно мнение, но в програмата, която сме разписали, се говори за доброволна военна служба. Аз ще настоявам да се запише и проучване на опция за връщането на наборната военна служба", обясни вицепремиерът.
ВМРО предложи връщане на казармата още по време на втория кабинет "Борисов". От Патриотичния фронт изготвиха два законопректа в тази посока, но те бяха отхвърлени от парламента.
Военното министерство тогава изготви анализ, според който връщането на задължителната казарма ще изисква значителни финансови и организационни ресурси. Наборната военна служба бе отменена през 2007 г.
При приемането на поста от служебния военен министър Стефан Янев, Каракачанов заяви, че застава начело на Министерство на отбраната в рисково за България време заради конфликтите около нас – в Сирия, Украйна, Балканите. Той допълни, че ще направи всичко възможно младите българи, които служат в армията, да го правят с гордост.
Водещи
-
След шума около разследването на Христо Грозев: Изслушват в НС шефовете на службите
По думите му това е във връзка с журналистическо разследване на Христо Грозев и Роман...
02.06 | 17:59
-
Детски кът ще бъде официално открит на летище „Васил Левски“ Терминал 2
Той е изграден в партньорство с Представителството на Европейската комисия в България.
02.06 | 17:40
-
Утре е денят на данъчна свобода – работим за държавата 154 дни
Рекордни разходи и нов дълг
02.06 | 17:23
-
Две магнитни бури ще ни ударят едновременно
Учените отбелязаха, че едва до вечерта на 4 юни ситуацията с геомагнитното излъчване ще се...
02.06 | 16:59
Най-четени
-
ВКС: Георги Семерджиев вече е в затвора за 20 години 3
Семерджиев беше признат за виновен за причиняване смъртта на Христина и Хариет при катастрофа...
02.06 | 14:59
-
КЗП: Установени са масови нелоялни търговски практики, мерките ще бъдат безкомпромисни
Комисията за защита на потребителите напомня, че контролът ще бъде още по-интензивен в...
02.06 | 15:15
-
Социалните неравенства у нас остават тревожно високи
Намаляват разликите в тоталния коефициент на раждаемост между етническите българи и турците и...
02.06 | 14:15
-
Гърция вече се пълни с български туристи и за целия летен сезон очакваме невиждан ръст от 40% спрямо миналата година
Най-търсена си остава Северна Гърция с районите на Халкидики и Кавала. До тях се пътува много...
02.06 | 14:45