Все повече британци ни мислят за мрачни балкански субекти, сеещи престъпления 17.06 | 17:50

Увеличава се броят на англичаните, които се чувстват ограбени от имигрантите

От iNews.bg

Мрачни балкански субекти, вадещи от всеки джоб по някое престъпление. Точно по този начин виждат британците имигрантите от Източна Европа. 

Поредно изследване на Острова показва, че все повече поданици на кралицата са негативно настроени спрямо пришълците то други държави от ЕС. 

Несъмнено отрицателното мнение се подсилва от политическата класа начело с Найджъл Фараж и неговата партията на независимостта, подхванала стабилна антиимигрантска кампания. 

Изследването на Националния център за социални изследвания показва, че голяма част от англичаните настояват пришълците да имат право на социални помощи едва след третата година от пребиваването си в Обединеното кралство. Британското правителство наложи ограничения за новопристигналите в страната, но те важат за три месеца. 

Британците все пак не са чак толкова крайни, като едва 6 на сто апелират чужденците никога да не получават държавни пари. 

Всеки четвърти пък смята, че имигрантите се орда "търтеи", които идват на Острова само за да злоупотребяват със социалната система, информира Daily Express. 

Половината от анкетираните смятат, че чужденците крадат работата на обикновените британци. Това е увеличение със 7 на сто за 10 години, уточняват социолозите.

43% са твърдо убедени, че благодарение на имигрантите престъпленията в страната са нараснали.  

Близо 50 на сто не виждат икономическа полза от пришълците и според тях чужденците влияят негативно на развитието ѝ. 45% пък са притеснени, че имигрантите рушат културата на Великобритания. 

Три четвърти от запитаните смятат, че правителството трябва да наложи мерки за намаляването на нивата на миграцията. Едно от обещанията на премиера Дейвид Камерън към населението беше да намали притока на чужденци на Острова, като неуспехът му в това начинание му донесе стабилни критики. 

На въпрос "Какви качества са нужни, за да бъдеш истински британец", близо 100 процента отговарят, че е важно да се говори добър английски. 75% пък смятат, че нужно условие е да си роден във Великобритания. 

Водещи

Най-четени