Всички избиратели могат да проверят адреса на избирателната си секция 18.09 | 13:00
Проверка може да бъде направена също и чрез безплатно обаждане за страната на стационарен или мобилен телефон на номер 0800 1 4726 („0800 1 GRAO“) в работни дни между 9 и 17.30 часа.
Българските граждани с право на глас могат да проверяват номера на избирателната секция и мястото на гласуване в изборите за Народно събрание на 27 октомври 2024 г., съобщиха от пресцентъра на Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Справката се осигурява от Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" към МРРБ. Информация за адреса на избирателната секция може да бъде получена на интернет адрес - https://www.grao.bg/elections/.
Проверка може да бъде направена също и чрез безплатно обаждане за страната на стационарен или мобилен телефон на номер 0800 1 4726 ("0800 1 GRAO") в работни дни между 9 и 17.30 часа.
Матева: Не знаем колко хора не са гласували на предишните избори заради проблеми с машините
Всеки избирател, който има постоянен и настоящ адрес в различни населени места, може да поиска вписване в избирателния списък по настоящ адрес. Това става чрез подаване на електронно заявление през интернет страницата на ГД ГРАО на адрес - https://regna.grao.bg/.
Общинските администрации, след идентификация с електронен подпис чрез сайта - https://www.grao.bg/elections/, имат възможност да обработят информацията за подадените до тях заявления за гласуване по настоящ адрес и издадените удостоверения за гласуване на друго място.
Гражданите, подали заявление за гласуване по настоящ адрес, трябва да имат предвид, че ще могат да направят справка за адреса на избирателната секция в данните от окончателните избирателни списъци за гласуване след 15 октомври 2024 г.
Водещи
-
Явор Дачков: Добро решение на bTV, Цънцарова е партиен журналист на ПП–ДБ
След бурните реакции и подкрепа към журналиста Мария Цънцарова около евентуално нейно...
19.12 | 18:00
-
София пуска "зелен билет" за 1 лев заради мръсния въздух
Мярката влиза в сила за три дни, призовават гражданите да оставят автомобилите си
19.12 | 17:40
-
На директора на 138-о училище му прилоша в съдебната зала
Заседанието започна със закъснение
19.12 | 17:20
-
България се прощава с олимпийския шампион Боян Радев на 22 декември
Боян Радев е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална...
19.12 | 16:33
Най-четени
-
Идеален фалшификат няма – ето как да разпознаете фалшиво евро в България
От МВР подчертават, че идеален фалшификат не съществува – винаги може да бъде открит елемент,...
19.12 | 10:15
-
Безплатно паркиране в София за празниците – ето кога
Зоните за почасово платено паркиране няма да работят в следните периоди:
19.12 | 14:30
-
Над 55% от българите подкрепят Европейския съюз
Изследването е проведено в периода от 14 до 24 ноември 2025 година сред 1004 пълнолетни...
19.12 | 15:30