Възраждане: Повечето политици са еничари, трябва съд! България е колониална държава 25.05 | 12:00
„Патриотизмът, колеги, не е истерия. Той е спокойствие и съхраняване на личното достойнство. Както твоето собствено, така и на отсрещния. Да си патриот не означава да си татуираш Ботев и Левски на прасеца", репликира ги Манол Пейков

С декларации започна работната седмица за депутатите. От парламентарната група на "Възраждане" заявиха, че България е колониална държава с лабораторни политици, създадени под влиянието на Съединените щати. Депутатът Деян Николов заяви:
"В българската политика е пълно с много повече предатели. Предатели, които трябва да бъдат изправени пред справедлив съд и осъдени за национално предателство и държавна измяна. Българският народ има нужда от вяра, а тя може да бъде възстановена, само когато видим еничарите да понесат отговорност. Днес повече от всякога прозира задкулисният колониален режим".
Докато Деян Николов четеше декларацията, депутатите от ГЕРБ-СДС напуснаха пленарната зала, а след това председателят на парламента Росен Желязков наложи забележка на представителя на "Възраждане".
Манол Пейков от "Продължаваме промяната-"Демократична България" също отправи послание от парламентарната трибуна, като акцентира върху наградата на Георги Господинов "Букър" с романа си "Времеубежище".
"Патриотизмът, колеги, не е истерия. Той е спокойствие и съхраняване на личното достойнство. Както твоето собствено, така и на отсрещния. Да си патриот не означава да си татуираш Ботев и Левски на прасеца, нито да псуваш кръстно съперника от някоя съседна на нас държава по време на приятелски футболен мач. Патриотизмът, приятели е любов, а не агресия. Означава да обичаш езика си, да помагаш на съседите си".
Водещи
-
Хампарцумян за митагта на Тръмп: Резултатите са катастрофални!
Той прогнозира инфлационни процеси
08.04 | 16:15
-
Сарафов напомни на Киселова с писмо, че иска 6 депутатски имунитета
И.ф. главен прокурор очаква Народното събрание да предостави на прокуратурата информация за...
08.04 | 16:00
-
Германия временно спира приема на бежанци по програмата на ООН
Страната замразява ангажиментите си към програмата за презаселване на фона на вътрешни...
08.04 | 15:45
Най-четени
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15
-
Атанасов: Ще има основание за вот на недоверие, правителството още не е показало защо трябва да го искаме
Той беше категоричен, че върху случая има политически чадър. „Очевидно е, че е от...
08.04 | 09:29
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15