Вълчев: Няма да има дистанционно обучение в страната, ще се затварят отделни училища 21.09 | 18:15
"Далеч сме от процент на заболеваемост, който да налага затварянето на учебни заведения"
"Далеч сме от процент на заболеваемост, който да налага затварянето на учебни заведения". Това заяви в Свищов министърът на образованието Красимир Вълчев.
По думите му, няма да се стигне до преминаване към дистанционно обучение в цялата страна, но при висок ръст на заболели ще се затварят отделни училища и региони, подобно на грипните ваканции, предаде БНТ.
Вълчев допълни още, че не се очаква бум на заболели, а последните случаи са се заразили преди началото на учебната година и не са в резултат на взаимодействието в училищната среда и в класните стаи.
"Карантинирани са по малко от 1/1000 от учениците, мащабът на системата е голям - над 32 000 паралелки. Това, което имаме в момента, са базови стойности, спрямо които ще анализираме следващите резултати.
Това са стойности, който не са резултат на това, че системата е отворила. Eпидемиолозите казват, че не очакват бум на заболелите. Да, ще се увеличи броят на заразените, но ако се спазва разумният комплекс от мерки, това няма да се случи. Най-важна е личната отговорност", поясни министърът.
Водещи
-
Топ астролог: През април 2026-а пламва война в Азия
Точно между март и юни догодина Юпитер показва развитие за България
04.11 | 20:30
-
Цветанов: Бойко не е този Борисов, който беше в началото и до 2018-19 г.
Румен Радев може да има 100-110 депутати, коментира бившият вътрешен министър и...
04.11 | 20:15
-
Торбьорн Торнквист, "Гънвор": Руският петрол ще намери купувачи въпреки санкциите
Винаги се случва по някакъв начин, заяви главният изпълнителен директор
04.11 | 20:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" започва днес поетапното пускане на отоплението в столицата
Изисквания към клиентите
04.11 | 08:30
-
От януари 2026 година таксата за издаване на лична карта ще бъде 30 лева
Документите за самоличност могат да бъдат подменени и преди изтичане срока на тяхната валидност
04.11 | 12:15
-
Безплатни профилактични прегледи при уролог ще се проведат утре в Русе в подкрепа на мъжкото здраве
Психолози се включват за първи път
04.11 | 10:30