В Омуртаг ще имат вода три пъти дневно 19.10 | 15:04
От "ВиК" предвиждат да преустановят режима на водата и да започнат ремонтни дейности

В Омуртаг ще се подава три пъти на ден. Жителите на града, в който от 10 октомври е обявено бедствено положение заради липсата на питейна вода, вече ще имат вода по чешмите сутрин от 9.00 до 11.00 часа, на обяд от 11.00 до 14.00 и вечер от 17.00 до 22.30 часа, съобщиха от областната права в Търговище.
От водоизточника край сливенското село Кипилово в напорния водоем в Омуртаг влизат по 60 кубика вода на час. Едновременно с това продължава пълненето на водоема с цистерни, които превозват вода от Търговище. Те доставят дневно по 720 кубика допълнително, уточниха от администрацията.
От "ВиК" в Търговище информираха, че имат намерение във вторник (22.10) да преустановят режимното водоподаване, за да започнат ремонтни дейности на авариите по трасето.
Причините за безводието в Омуртаг са намалелият дебит на водоизточника в Кипилово и множеството аварии по 42-километровото трасе на водопреносната мрежа, допълва БТА.
Макар че водата в града бе пусната снощи (18.10), около стотина жители на Омуртаг се опитаха да блокират главния път София - Варна. Полицията предотврати действията им, тъй като те не са имали разрешение за протест.
Недоволните издигнаха издигнаха плакати с надписи "Искаме вода" и "Кой е виновен за липсата на вода?"
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00