В община Стамболийски освободили 56 служители и им изплатили по 6 заплати, за да подлеят вода на новия кмет 22.11 | 11:25
Общината е на червено и няма никакви пари, изтрита е информацията дори от компютрите, новият кмет Петър Неделев е принуден да иска заем от 1 милион лева от държавата
Община Стамболийски е във финансов колапс и ще иска заем от един милион лева от държавата. Това обяви новоизбраният кмет Петър Неделев, който в първия си работен ден заварил общината празна, а финансите - на нула.
"По член 331 от Кодекса на труда, който по предложение на работодателя се споразумява да напусне. Общо 56 човека, по шест брутни заплати, това е приблизително около половин милион", каза Петър Неделев - кмет на община Стамболийски.
18 служители от общинското предприятие "Благоустройство и комунално стопанство" и 38 от администрацията са освободени само два дни след балотажа от временно изълняващия длъжността кмет Теодора Денева, която е от екипа на Георги Мараджиев. Това е затруднило ежедневните дейности в Стамоблийски. Отново около втория тур на изборите Денева е изплатила средства и по теглен от общината кредит.
"Три милиона и 200 хиляди лева за изплатени разни фактури, документация, която сега обследваме", каза кметът Петър Неделев.
Новият председател на Общинския съвет Константин Смиленов също е констатирал липси.
"Аз заварих компютри, които са без операционна система. При пускането им просто светваше черен екран. И в общината има компютри, от които са изтрити информационни масиви", каза Константин Смиленов – председател на Общински съвет - Стамболийски.
Теодора Денева не беше открита за коментар. Бившият кмет Георги Мараджиев заяви, че всеки идва и си тръгва с екипа си и върху хората не е оказван натиск да напускат.
БНТ: Спазен ли е кодексът на труда?
Георги Мараджиев: Спазен е.
БНТ: Изтривана ли е документация от компютри?
Георги Мараджиев: Цялата документация, която има е налична и тя е в Община Стамболийски. Изтриването на компютри и тем подобни глупости си ги измисля новото ръководство.
Новото ръководство се сблъсква с проблеми и в общинското комунално предприятие.
"Тук не е имало абсолютно никаква отчетност, нищо. Има разходи само, къде са отивали материали, части, никой не знае", каза Симеон Димитров - директор на "БКС"- община Стамболийски.
Според кмета Петър Неделев случилото се в общината е саботаж. Според Георги Мараджиев обаче, общината не е на червено.
"В момента те имат на разположение близо 600 хил лева, които са от кредитите на общината, да ги използват, имат Общински съвет, да решат за какво им са необходими", каза Мараджиев.
Областният управител на Пловдив е посъветвал кмета на Стамболийски да поиска помощ от финансовото министерство.
От юни срещу бившия кмет на Стамболийски Георги Мараджиев има повдигнато обвинение за длъжностно престъпление, свързано с обществени поръчки. Разследването трябва да приключи до януари, но самият той заяви, че е е спокоен, защото няма нарушения.
Мила родна картинка...
Водещи
-
Слънце в Стрелец: неудържим оптимизъм и приключенски дух
Влияние върху различните сфери
21.11 | 13:00
-
Дайте им шанс да дишат - дари здраве и надежда на деца и възрастни с муковисцидоза
Защо тази кауза е важна?
21.11 | 12:45
-
Пътят към високите доходи: Най-добрите специалности и университети у нас
Сред завършилите бакалавърски програми най-висок облагаем доход имат завършилите "Информатика...
21.11 | 12:30
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15
Най-четени
-
Заплащането за 31 декември и 2 януари ще е различно
Работещите по график - при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните...
21.11 | 09:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44