Герджиков-Митева взимат превес в само една област и тя е Кърджали 22.11 | 09:30
Във всички други области в страната са досегашният президент печели категорична победа. Най-високият му резултат е в Монтана. Там за Радев са гласували над три четвърти от гласоподавателите - 75.53%. Вотът за Герджиков е 23.48%

Анастас Герджиков-Невяна Митева печелят балотажа в една единствена област в страната и това е Кърджали. Там резултатът е обратен на средния за страната и ректорът на СУ печели вота с двойна преднина пред избрания за втори мандат държавен глава Румен Радев.
В област Кърджали Герджиков събира 30 008 гласа или 63.15%.
16 763 души или 35.27% са подкрепили Радев.
Единствената друга област в страната, в която резултатът на кандидатът, подкрепен от ГЕРБ и ДПС, е близък до този на президента, е Търговище. Макар и със съвсем малка разлика победител там е Радев. За него гласовете са 15 551 или 49.37%, а за Герджиков са гласували 15 418 души или 48.94%.
Във всички други области в страната са досегашният президент печели категорична победа. Най-високият му резултат е в Монтана. Там за Радев са гласували над три четвърти от гласоподавателите - 75.53%. Вотът за Герджиков е 23.48%.
Водещи
-
Кметът на Петрич: Няма злоупотреба с евросредства
Димитър Бръчковbуточни, че Общината започва да събира документи и доказателствата в своя...
25.03 | 20:15
-
Григор Димитров се класира за втори пореден четвъртфинал на Мастърса в Маями
Той надигра Накашима
25.03 | 20:00
-
Владимир Чуков: Децата на загиналия в Газа българин имат право да разберат кой е убил баща им
Според международния анализатор арестуваният кмет на Истанбул Екрем Имамоглу има най-големи...
25.03 | 19:40
Най-четени
-
Народен лечител >> Благовещение: Излизайте с десния крак и с пара в джоба за късмет
Изчистете дома си и пречистете със светена вода, светва Слав Херлев
25.03 | 13:30
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30
-
90% от българите бързат да купят имот преди влизането в Еврозоната
Различни възрастови групи - различно поведение
25.03 | 09:59