Голямото завръщане! Стотици хиляди на път след Великден 17.04 | 10:22
В условията на обилни валежи - колони на границата и тапи по магистрали

В последния ден от великденските празници се очаква трафикът в страната да е интензивен по магистралите и главните пътища. Това предупреждават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Няколкостотин хиляди българи ще бъдат на път и то при лоши атмосферни условия – при очаквани обилни валежи и порои в цялата страна. От НИМХ на БАН отправиха предупреждение за опасност с оранжев и жълт код за обилни валежи, които могат да предизвикат наводнения.
От АПИ призовават шофьорите за търпение, когато се движат по магистрала "Хемус”, защото ремонтът в тунелите вероятно и днес ще предизвика задръствания.
Между 14.00 и 20.00 ч. се спира движението на камионите над 12 т по най-натоваренитe пътища. Очаква се интензивно движение на граничните пунктове, главно на входа от Гърция.
От АПИ съветват шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да не предприемат резки маневри и да спазват пътните ограничения и указания.
Две ленти за влизащите в София ще бъдат обособени на път I-1 (Е-79) днес от 10.00 до 20.00 ч., посочват от агенцията. Мярката цели да се улесни трафика през Владая и да се повиши пътната безопасност в последния почивен ден за Великден. Временната организация ще е от км 278+910 до 282+038 и от пътен възел "Даскалово” до кръстовище "Драгичево” от км 285+660 (кръстовището за Рударци) до км 286+847 (бензиностанция "Петрол”). Алтернативният маршрут на първокласния път през Владая е магистрала "Люлин”.
Още в неделя автоколона с дължина от около 10 км се образува на магистрала "Хемус” в района на тунел "Витиня” в посока София.
Актуална информация за пътната обстановка може да се получи от безплатното мобилно приложение LIMA, интернет страницата на АПИ - www.api.bg, lima.api.bg и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.
Водещи
-
20 години затвор за майка опитала да убие бебето си
Присъдата от 20 години лишаване от свобода при строг режим е окончателна.
01.07 | 10:45
-
От днес лицата в отпуск за майчинство губят правото на пълно обезщетение, ако работят по допълнителен договор
Работодателите с нови задължения
01.07 | 10:34
-
От 1 юли влиза в сила увеличението на пенсиите според Швейцарското правило
Всички пенсии се увеличават с 8,6%.
01.07 | 10:14
-
Пазарът на имоти: Реалност срещу възможности
Заплата срещу ипотека: Мисията "първи дом"
01.07 | 09:59
Най-четени
-
Извънредно заседание на парламентарната здравна комисия ще се проведе днес
Искания на медицинските специалисти
01.07 | 08:30
-
Пазарът на имоти: Реалност срещу възможности
Заплата срещу ипотека: Мисията "първи дом"
01.07 | 09:59
-
Днес, 1 юли, православната църква отбелязва паметта на светите чудотворци и безсребреници Козма и Дамян
Чудотворна сила за изцеление
01.07 | 08:59
-
От днес влизат в сила новите цени на електричеството за битовите потребители
Различни увеличения по региони
01.07 | 09:14