Голямото топене подкара свлачищата 28.01 | 12:50
Рязкото затопляне доведе до десетки пропадания и срутища по пътищата в Смолянско

След обилните валежи от дъжд от преди 10 дни, последвани от още по-обилни снеговалежи, с рязкото затопляне на времето и снеготопенето в планинските райони на Южна България вече тръгнаха и свлачищата. Десетки пропадания и срутища се образуваха още в първите дни с положителни температури, особено в Смолянска област.
Най-засегнат е пътният участък Борино - Тешъл, където има улягане на настилката, вследствие на което са се образували неравности по цялата ширина на платното за движение. На доста места от въпросната отсечка движението се осъществява в едното платно, тъй като има пропадане на водостоци, подпорни стени и срутища, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
Заради пропадания има въведени ограничения и по пътя Батак - Доспат, Михалково - Кричим, Бял Извор - Неделино, Широка лъка - Девин, Тешъл - Девин и Рудозем - Смолян. Има участъци, където има въведени ограничения за движения на автомобили до 10 тона – между селата Арда и Горна Арда, както и при Рудозем - Смолян, където има ограничение за автомобили над 3,5 тона.
Забрана за движение на товарни МПС с ремаркета и полуремаркета има по пътищата Батак - Доспат, както и в местностите Момина вода - Рожен и Момчиловци - Момина вода.
Всички участъци са сигнализирани със съответните пътни знаци, казаха от Областното пътно управление.
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00