Градоначалникът на Варна стресна със снимка на куче, обеща да се заеме с приюта в Каменар 05.01 | 08:20
Знам, че снимката ще е смущаваща за много от вас, за мен също е, но аз няма да крия истината. Защото както се отнасяме към животните, така се отнасяме и към хората. Варна не е това. И няма да допусна да бъде, зарече се Благомир Коцев

Кметът на Варна Благомир Коцев във Фейса:
Знам, че снимката ще е смущаваща за много от вас, за мен също е, но аз няма да крия истината. Защото както се отнасяме към животните, така се отнасяме и към хората. Варна не е това. И няма да допусна да бъде.
В следващите дни в приюта в Каменар предстоят конкретни мерки, ще има и кадрови промени. Служителите в приюта трябва да бъдат избрани по множество критерии и един от тях е отношението към животните. Те не трябва да приемат задълженията си като дежурна работа, а да я вършат съвестно. Казвам го и като стопанин на две кучета, които бяха бездомни и със семейството ми се грижим за тях. Затова съм приел решаването на проблема с приюта в с. Каменар като лична кауза.
Днес обясних пред журналисти след сесията на Общинския съвет, че ще търсим възможности за изграждането на нов приют за безстопанствени кучета. На този етап това е само идея, но ще заложим средства в следващите бюджети и ще търсим възможности за финансиране.
Трябва да има изцяло нова концепция как да изглежда един приют и той да е съобразен с европейските стандарти, това е мнението ми. Намирам за недопустимо животните да лежат на бетонни площадки, без слънчева светлина, очевидно недохранени, каквито снимки се споделят в социалните медии.
Категорично там ще бъдат въведени нови практики, включително и от чужбина. Имаме възможност да комуникираме с приюти и организации, които работят извън страната и прилагат най-добрите световни практики. Дадох за пример организации от Италия, с които вече сме в контакт.
Ще се придържаме към мерките в общинската наредба – залавяне на кучета, кастрация и връщане по места, каквато е и световната практика. В приюта трябва да бъдат задържани само кучетата, които могат да бъдат опасни, ако са оставени в градската среда. Тепърва ще има поредица от мерки в тази посока.
Водещи
-
Над 2000 на демонстрация във Варна срещу задържането на кмета Коцев
Насловът на протеста е „Пеевски и СГП, долу ръцете от Варна!”
14.07 | 21:00
-
Огнената стихия в Бургас e изпепелила къщи, постройки, покъщнина и домашни животни
Разтърсващи разакази на потърпевшите жители на в.з. Острицата
14.07 | 20:45
-
САЩ ще предостави оръжие на Украйна за милиарди долари
Тръмп заплаши Русия с нови мита
14.07 | 20:30
-
Двата синдиката отменят земеделския протест за утре
Министър Tахов обяви, че има споразумение за индексация на заплатите с 15 до 20% за работещите...
14.07 | 20:15
Най-четени
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Иван Иванов впечатлен от бала на шампионите на Уимбълдън
Шампионът от Лондон се прибира утре вечер в родната си Варна
14.07 | 16:45