Грози ли ни терористична атака в столичното метро? 01.07 | 20:00
Няма място за стрес - добре охранявано е

"Метрото ни е много добре охранявано. Взети са всички мерки за сигурност", отбеляза Иван Бояджиев, главен експерт по сигурността към Столична община.
По думите му на този етап столичното метро е много добре охранявано. "Засега няма какво допълнително да се желае, не бива да се стряскаме", допълни Бояджиев. Експертът апелира към гражданите да живеят спокойно, а не стресирано, тъй като от това биха били доволни терористите.
"Все пак да бъдат внимателни и наблюдателни. Полицията не може сама да си свърши работата, без помощта на гражданите и гражданското общество", обясни той. Експертът по сигурност каза още, че досега в България няма нещо, което да се е определило като терористична групировка.
"Имаше отделни групи, които атакуваха бизнесмени и държавни институции. Единственото, което се случи, е взривът в "Сарафово". За инициатори на умишления инцидент се смятат "Ал-Кайда", или "Хизбула", допълни той.
Според Бояджиев България представлява интерес за терористичните групировки, за да имат една държава, където спокойно да могат да правят срещите си, да си разпределят задачите и да ги изпълняват, предаде агенция "Фокус".
"От друга страна, ние представляваме интерес тъй като Америка, Франция и Германия вземат много строги мерки за борба с тероризма, а в България ще им бъде по-лесно да извършат някое престъпление. То ще даде същото отражение, както ако бъде направено в друга европейска държава", допълни още Иван Бояджиев.
Водещи
-
Зеленски покани Желязков на среща на върха за Украйна и сигурността в региона
Двамата са провели телефонен разговор
31.05 | 15:30
-
Ако Пеевски стане премиер, стотици хиляди ще излязат на улицата
Това прогнозира журналистът Веселин Стойнев
31.05 | 15:00
-
Външният дълг на България нараства с близо 4 млрд. евро за година
Това показват данните на Българската народна банка
31.05 | 14:00
Най-четени
-
Започва да се затопля, но пак ще вали
Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, в София – около 20°
31.05 | 09:00
-
Бойко Борисов: Цените ще бъдат и в евро, и в лева
Всеки, опитал да спекулира - ще бъде санкциониран, предупреди лидерът на ГЕРБ
31.05 | 13:00
-
Гуцанов: Вдигането на майчинството за втората година до 1200 лева няма да ощети бюджета
Със 780 лева не бих казал, че може да се гледа едно малко дете, заяви социалният министър
31.05 | 10:20