ДОСТ се регистрира за изборите 10.04 | 16:15
Ръководството на ДОСТ благодари поотделно на всеки от 4127-те, подкрепили с подписите си регистрацията

Председателят на ДОСТ г-н Лютви Местан и г-н Танер Алимолла- председател на ДОСТ "Младежи”, регистрираха партията в ЦИК за участие в изборите за Европейски парламент. Регистрацията съвпада с рождената дата на партията - 10 април.
Ръководството на ДОСТ благодари поотделно на всеки от 4127-те, подкрепили с подписите си регистрацията, както и на всички местни структури, които само за 3 дена успяха да ги съберат.
Регистацията на ДОСТ едва ли ще бъде отразена в основните медии, защото станахме свидетели на изключително грозен акт на медиен слугинаж и цензура ведно. Поведението на медии, които час преди това охотно отразиха регистрацията на ДПС, но пренебрегнаха регистрацията на ДОСТ, не може да се определи по друг начин. Още повече, когато става въпрос за партия, която на последните парламентарни избори спечели над 100 хил. гласа и е доказала своята тежест в българската политика. Не е трудно да предположим, че и СЕМ ще мълчи сарайски гузно. Явно и тази предизборна кампания ще се проведе в нарушение на принципа за равнопоставено медийно отразяване. Особено неприемливо е поведението на БНТ, която се издържа с данъците и на членовете и симпатизантите на ДОСТ и по закон няма право на такава медийна дискриминация. Тя бе проявена още при огласяването на Декларацията на ДОСТ с искане за признаване на статут на национално малцинство. БНТ предостави охотно своя ефир на крайните националисти в лицето на Ангел Джамбазки, но отказа да покани когото и да е от ръководството на ДОСТ. Явно изобщо не става въпрос за непрофесионализъм,а за брутално изпълнение на сарайска поръчка. Също така е явно, че и на тези избори срещу ДОСТ отново ще се изправят не само сарайските медии, но и смазаната от авторитаризъм и задкулисие държавна машина. Не ни остава нищо друго освен да изправим идеите си срещу корупционните пари и националпопулистката пропаганда, зад която стои Кремъл.
За пореден път изключение направиха БТВ и БНР, пред които председателят на партията г-н Лютви Местан подчерта, че основния приоритет на ДОСТ е съхраняването на стратегическия избор на България да се развива като страна - член на ЕС и НАТО. "Това е най-голямото предизвикателство пред съвременната българска демокрация. Основната битка на евровота е между политически сили, които искат да влязат в Европейския парламент, за да рушат ЕС отвътре, и партии, които са осъзнали максимата, че губим ли ЕС И НАТО, губим всичко”, подчерта още г-н Местан. Освен това ДОСТ има амбиция в ЕП да представлява гласа на нациналните малцинства в България.
”Днес все още не обявяваме листата, защото оставаме отворени за разговори с ромски организации и за представители на други партии със сходна идеология”, заключи г-н Местан. Формулярът за събиране на подписи с искане за признаване на статут на нацинално малцинство, е готов. След оформяне на съпътстващия пакет документи ще стартира и самата Подписка.
Водещи
-
Уволниха служители от „Автомобилна администрация“, поискали подкуп от шофьори от екипа на Роби Уилямс
Това съобщи министър Гроздан Караджов
29.09 | 13:20
-
Чужденец потроши седем витрини на столичния булевард „Мария Луиза”
Сред обектите са магазини и хотели. В раницата на мъжа е открито паве.
29.09 | 12:30
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Безпрецедентни нахлувания на Русия във въздушното пространство на НАТО
Наред с инцидента в Полша, Естония съобщи, че руски военни самолети са навлезли в нейното...
29.09 | 10:27
-
Приблизително 50% от питейната вода у нас изтича и се губи по водопреносната мрежа
За това какви са причините и какво трябва да се направи, е разговорът с проф. Емил Гачев
29.09 | 11:30