Даниел Стефанов – Дъмпела остава за постоянно в ареста 02.03 | 16:55
Според прокуратурата са събрани достатъчно доказателства, уличаващи Стефанов като автор на деянието

Прокуратурата наложи постоянна мярка "задържане под стража" за Даниел Стефанов-Дъмпела, предава Агенция "Фокус". Дъмпела е обвинен за опит за убийство на самбиста Благой Иванов-Багата, който в момента се бори за живота си след тежкото нападение в събота вечерта.
Според съдия Петър Гунчев, Стефанов няма да се укрие, но има реална опасност да извърши друго престъпление. Освен това според Прокуратурата са събрани достатъчно доказателства, уличаващи Дъмпела като автор на деянието.
Разпитаните свидетели, присъствали на мястото на инцидента, са разпознали Дъмпела и категорично са посочили него за извършител на престъплението.
Според свидетелските показания пред част от неговата компания Дъмпела се е похвалил, че е наръгал с нож Багата.
По думите на адвоката на подсъдимия - адвокат Коцева не може да се разчита на свидетеските показания, тъй като всички присъстващи на местопрестъплението са били употребили не малко количество алкохол, музиката е била силна, а светлината приглушена.
Пред съда Дъмпела не беше много приказлив и единственото, което каза е, че няма вина и очаква обективно решение.
Обвиняемият ще обжалва решението на съда за постоянното му "задържане под стража".
Водещи
-
Гуцанов: Инвестициите в социална политика са инвестиция в бъдещето
Eдин ТЕЛК води до много други плащания, следва да се види кой наистина има нужда от такава...
11.10 | 12:20
-
Жената на министър Георг Георгиев става водеща на новините в НОВА
Интересни рокади в ефира на телевизията
11.10 | 12:00
-
Израел нанесе удари в Южен Ливан - има жертва и ранени
Ливанският президент Жозеф Аун осъди среднощните израелски удари срещу „граждански обекти“
11.10 | 11:40
Най-четени
-
Христo Грoзев получи наградата Европейски журналист на годината
Тържествената церемония на фестивала PRIX EUROPA се състоя в Кметството на Берлин
11.10 | 10:20
-
Протест "Гласът на народа срещу насилието над деца" в Бургас и други градове
Сигналът за насилие на детска възпитателка върху 4-годишно момиче е от преди 10 месеца, но за...
11.10 | 10:00
-
Сериозни прмени движението заради традиционния Софийски маратон
Променят се и маршрутите на градския транспорт
11.10 | 09:48