Двама братя и техните приятелки са загиналите край Сандански (СНИМКИ) 19.04 | 15:25
Едната двойка тъкмо щяла да обяви годежа си

Двамата братя Тегови от Петрич и приятелките им Стефка и Траянка са загиналите в тежката катастрофа станала около 10.00 часа тази сутрин в района на "Мамин Кольо" край Сандански.
Трагедията потресе града. Младежите, които са на възраст между 25 и 28 години са пътували, за да празнуват с приятели великденските празници.
Двамата от джипа, с който се ударили, не са пострадали сериозно.
Загиналите момчета учили в Лесотехническия университет в София.
Черната новина обиколи мълниеносно Петрич и Яворница, откъдето са момичетата.
Димитър и Траянка стягали сватба в началото на юни, били безкрайно щастливи. Повече от две години били приятели, заедно учили в София.
Там отишъл и по-малкият брат Станислав. Според петричани, скоро починал баща им и те често се прибирали в родния град, за да не оставят майка си сама за празниците. Затова бързали да се приберат в Петрич.
Тази вечер загиналите Траянка и Димитър щели да съберат близките си, за да отпразнуват годежа си и съобщят официално датата на сватбата им. Гостите били предупредени за празника у фамилиите на Димитър и Траянка.
В село Яворница всички познават Траянка и Стефка, като чудесни момичета. Траянка също е студентка в лесотехническия университет.
"Трагедия, голяма трагедия. Сякаш времето от вчера показва какво ще се случи, като е заваляло та не спира, сякаш природата плаче за тези деца. Вместо сватба, погребения, ужас!", коментира за Struma.com съседка на Траянка от село Яворница. Скоро си била на село и с гордост показвала годежния си пръстен от Димитър>
"Щастливи бяха децата, много щастливи", разказва жената.
Полицията е категорична, че причина за инцидента е несъобразена скорост, колата на младежите поднесла на мокрия асфалт и се обърнала.
Водещи
-
Кметът кани: Финалът от световното по волейболл - на живо от пл. "Св. Ал. Невски"
Българските лъвове се изправят в 13.30 ч. утре срещу Италия в борба за златото
27.09 | 18:00
-
Дачков: Ако има предсрочни избори, президентът Радев ще ги спечели
"Величие" и МЕЧ бяха създадени, за да бъде отслабена "Възраждане", коментира той
27.09 | 17:41
-
За трети път тази седмица: Дронове летяха над стратегически обекти в Дания
Срещу тях са използвани "отбранителни способности"
27.09 | 17:20
-
В Гърция заловиха голямо количество марихуана и метамфетамини, влезли от България
Властите посочват, че шофьорът не е грък, но не уточняват дали е български гражданин
27.09 | 17:00
Най-четени
-
България е на финал на световното първенство по волейбол
Родните национали победиха Чехия с 3:1 гейма
27.09 | 12:00
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20