Двама в ареста за битови кражби 27.03 | 13:50
Обирали вили и къщи в Реброво и Скравена

Двама мъже са били задържани за домови кражби, съобщава пресцентърът на МВР. Криминалисти на ОДМВР-София разследвали сигнали, подадени от собственици на вили и къщи в селата Реброво и Скревена.
Криминално проявеният И.И. (36 г.) от София попаднал в полезрението на криминалистите, които разследвали сигнал за кражба на електроуреди от вила в с. Реброво, регистрирана в началото на миналата седмица.
Зад гърба си той е натрупал многократни регистрации за кражби на територията на столицата. Оказало се, че е автор и на друга взломна кражба в селото, която извършил предния ден – отново от вила изнесъл електроуреди и около 30 метра кабел.
Инкриминираните вещи са намерени в дома му и иззети. По случаите са образувани досъдебни производства.
Криминалисти на РУП- Ботевград работили по разкриването на автора на друга кражба, извършена в къща в с. Скравена в началото на месеца.
По данни на собственика от мазето на дома му били откраднати две медни пръскачки, медни котли и 90-метрови електрически удължители. В хода на предприетите оперативни действия е задържан 21- годишният С.Р. – жител на селото, регистриран многократно за аналогични престъпления.
Част от инкриминираните вещи са намерени и иззети от дома му, а останалите той предал на пункт за изкупуване на черни и цветни метали. Работата по документирането на престъпната дейност на двамата задържани продължава.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15