Делото "Наглите" продължава с променено обвинение 21.12 | 18:05
Съдът отказа да промени мерките за неотклонение на някои от подсъдимите
Изменение на обвинението по делото "Наглите" поиска днес Софийската прокуратура, предаде Агенция "Фокус".
Според обвинителите промяната се налага, тъй като две от жертвите – Джорджо Марков и Георги Георгиев, не са отвлечени от първоначално посочените места.
Софийски градски съд прие исканията на обвинението и същевременно отхвърли искане на защитата за промяна на мерките за неотклонение на част от подсъдимите. Искането засягаше Ивайло Евтимов, Радослав Лебешковски, Даниел Димитров и Прокопи Прокопиев.
Заради отказа на съда да промени мерките за неотклонение, адвокатът на Даниел Димитров Дора Лялева се скара със съдията по делото Виолета Магдалинчева. Лялева твърди, че заради проблеми със зъбите клиентът ѝ е получил инсулт. Димитров обаче е отказал предложено от ВМА лечение, тъй като не искал да му вадят зъбите. Според съдията отказът на Димитров да се възползва от предложено му лечение от Военно-медицинска академия (ВМА) представлява злоупотреба със здравословно състояние.
Подсъдими по делото "Наглите" са Ивайло Евтимов, Прокопи Прокопиев, Даниел Димитров, Любомир Димитров, Радослав Лебешковски, Павел Петков и Митко Лебешковски, Кирил Кирилов и Цветозар Славчев. Срещу тях е повдигнато обвинение за 11 отвличания - на Мехмед Чакър, Михаил Краус, Джорджо Марков, Венислав Величков, Ангел Аврамов, Камелия Аврамова, Георги Георгиев, Васил Маникатов, Киро Киров, Борислав Атанасов, Румен Гунински, както и опит за похищение на Борислав Динев.
Водещи
-
КЗК отчита задържане на цените и повече промоции при основните храни
В същото време секторният анализ констатира наличие на сериозни проблеми по веригата...
05.01 | 18:00
-
Скопие: Очакваме признаване на македонския език от България
"Вместо необосновани коментари, очакваме европейско поведение от нашия съсед, включително...
05.01 | 17:40
-
Новият лидер на Венецуела Делси Родригес положи клетва като държавен глава
Церемонията се състоя в Националното събрание (парламента) на държавата в Южна Америка в 14...
05.01 | 16:59
Най-четени
-
Заплатите вече са в евро без подписване на анекси към трудовите договори
Данъците - декларирани в лева, заплащани в евро
05.01 | 14:15
-
Безплатните ваксини срещу причинител на рак са отново налични
Повече информация е достъпна на специализирания сайт за имунизациите "ПлюсМен“.
05.01 | 12:30
-
От днес банките обменят левове в евро безплатно
Същата услуга ще извършват и в клоновете на "Български пощи“, които тази сряда ще изплатят и...
05.01 | 11:15
-
За пръв път от 10 години София е по-предпочитано име от Виктория сред новородените момиченца в България
По данни на НСИ за 2025 г. София, Мария и Виктория държат топ 3 на най-предпочитаните имена за...
05.01 | 13:15