Директорът на ОДМВР-Хасково подаде оставка 02.05 | 15:40
Вътрешният министър Даниел Митов я прие

Директорът на ОДМВР-Хасково Иван Расоков е подал оставка, а вътрешният министър я е приел. Това обяви пред журналисти в Шумен Даниел Митов.
До тук се стигна след ескалиралото напрежение снощи в Хасково по време на протест, след убийството на 18-годишната Магдалена Русева. Момичето беше открито убито 4 дни, след като беше обявено за издирване. Тялото й е било намерено в бидон. По случая е задържан неин съученик.
"Появява се версия, че едва ли не ако МВР беше действало по бързо, момичето щяло да е намерено живо. Това е лъжлива версия. Всеки, който твърди подобно нещо, лъже. За съжаление убийството се е случило в ранните часове на 26 април. Сигналът в МВР е подаден в 20:00 часа, вечерта. Когато е подаден сигналът, момичето вече е било убито”, каза Митов.
"Служителите на МВР Хасково за 3 дни разкриват убийството. Събирайки всички необходими доказателства, за да може прокуратурата да повдигне обвинение и да изиска постоянно задържане под стража. Поисках оставката на областния директор, не защото не са си свършили работата, а защото преди няколко дни сподели непремерена версия. Или беше недобре информиран, или имаше пристрастия към тази версия”, заяви Митов.
"Това даде повод за спекулации и на всички тези политически мародери да безчинстват вчера в Хасково, да използват деца, за да вандалстват срещу сградата на ОДМВР”, каза вътрешният министър.
Той се закани, че всички, които са участвали в хулигански прояви, ще бъдат издиране и ще им се търси отговорност по закон. На децата – през родителите.
Водещи
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59