До броени дни: ще позволят разходки в паркове на родители и деца в София 23.04 | 19:00
Очаква се около 12 000 деца да бъдат записани в общинските училища

От няколко дни софийският общински щаб обсъжда вариант, при който родителите с децата ще могат да се разхождат в големите паркове на града. Броени дни остават да оповестим това като възможност, обяви в ефира на Нова телевизия заместник-кметът по образованието доц. д-р Тодор Чобанов.
Чобанов даде и подробности за кандидатстването за първи клас. "Нека родителите влязат в сайта на Столична община. Кампанията започна, има типова бланка, подготвена за попълване. Има списък с всички общински училища с имейли, на които родителят изпраща заявлението, до 2-3 дни получава отговор с номера на полученото заявление, след което от 1 юни започват класиранията”, поясни зам.- кметът.
"Другата новост е, че премахнахме редица документи, които ще проверяваме по служебен път. Това е най-вече свързано с адреса, но и със семейното положение, удостоверенията за децата. Няма да се заплащат такси за тези документи”, заяви Чобанов и допълни, че записването ще става на следващ етап, след приключването на мерките.
Очаква се около 12 000 деца да бъдат записани в общинските училища.
Водещи
-
ТЕЛК комисиите имат пълен достъп до здравните досиета на пациентите си
Гражданите вече имат възможност сами да наблюдават и контролират целия процес по издаването на...
01.04 | 12:30
-
Ключови промени в ДДС влизат в сила от дне
От 1 април прагът за регистрация на фирмите по Закона за ДДС спада на 100 000 лв.
01.04 | 11:45
-
Почина 12-годишното дете, пострадало при тежката катастрофа между кола и камион
Сигналът за инцидента е подаден на 31 март
01.04 | 12:15
-
Цената на шоколада може да създаде горчив вкус в устата ви
През последните две години разходите за производство на шоколад са се увеличили с повече от...
01.04 | 11:59
Най-четени
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15
-
Държавата увеличава социалните помощи от април
По-високи възнаграждения за приемна грижа
01.04 | 09:30
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30