До над 120 тона стигнаха изровените незаконни отпадъци при Червен бряг 03.07 | 14:46
В хода на разследването е открито и трето място със заворени нелегално боклуци

Повече от 120 тона достигнаха незаконно загробените отпадъци, открити в землищата на гр. Червен бряг и на с. Рупци, обл. Плевен, които по външни белези могат да се определят като опасни, съобщиха от прокуратурата. Първоначалният анализ сочи, че това е едва около 1/3 от общото количество заровен отпадък, генериран от дружества, собственост или свързани с досъдебното производство, по което в качеството им на обвиняеми са привлечени лицата А.Б. и П.Б.
В хода на извършения оглед под ръководството на Специализирана прокуратура е открито и трето място с изкопни ями, които са служили за съхранение на неустановено като количество и съдържание незаконен отпадък. Районът се охранява като предстоят действия по установяване на произхода на отпадъците.
Досегашните действия, стартирали на 01.07.2020 г., установяват, че за момента в откритите силажни ями се е съхранявал опасен отпадък, включващ части от акумулаторни батерии, загробени преди около 4-5 години, които не подлежат на последващата преработка.
Продължават действията на прокуратурата по разследването, както и по установяването и на други местонахождения на незаконно загробени отпадъци.
Водещи
-
Заради нов сигнал за хищник: Отменят занимания с деца на Шуменското плато
С оглед безопасността на децата и служителите, невъзможността за надеждно обезопасяване на...
18.07 | 14:45
-
Поколението Z теглят кредити по-безотговорно от милениумите
Според председателя на Асоциацията за управление на вземания Лилия Димитрова пробойните са...
18.07 | 14:30
-
България е включена в престижна класация на седемте най-изгодни европейски държави за туристи
Макар Европа често да е възприемана като скъп континент за пътуване, изданието подчертава, че...
18.07 | 14:15
-
Военният план на Европа за Украйна е готов 2
"Коалицията на желаещите“ активно се готви да изпрати възпиращи сили в Украйна – плановете са...
18.07 | 13:59
Най-четени
-
Радев: Площадите са пълни, българите протестират срещу отказа от допитване и въвеждането на еврото без необходимите условия и подготовка
Демокрацията у нас е фасадна. Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Правосъдието...
18.07 | 13:28
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59
-
След инцидента в Слънчев бряг и последвалото задържане, Жана Бергендорф проговори за първи път
Певицата, станала известна с победата си в "X Factor", реагира с ирония към критиките и...
18.07 | 10:45