ЕК иска и държавните съдебни изпълнители у нас да се облагат с ДДС 26.04 | 16:28
В България с ДДС се облагат само частните съдебни изпълнители

ДДС върху дейността на държавните съдебни изпълнители - това е най-новото изискване от страна на Европейската комисия към България, става ясно от съобщение от Брюксел.
В България има два вида съдебни изпълнители — държавни, които са служители на районните съдилища, и частни, които упражняват дейността си независимо. В момента според българското законодателство единствено дейността на частните съдебни изпълнители се облага с ДДС.
ЕК е на мнение, че подобно положение е несъвместимо с европейското законодателство в областта на ДДС. То предвижда публичните органи да бъдат облагани с ДДС за дейността, която изпълняват в това свое качество, тъй като в противен случай може да се стигне до нарушаване на конкуренцията.
Искането на Европейската комисия е под формата на мотивирано становище и представлява втори етап от процедурата за нарушение. Ако в рамките на два месеца правилата не бъдат приведени в съответствие, Комисията може да сезира Европейския съюз.
Водещи
-
Организацията на движението и паркирането в София за финала на „Капките“
Грандиозният спектакъл събира на стадион "Васил Левски" 40 000 зрители
17.05 | 12:40
-
Тагарев: Русия не е съгласна да спре там, където е в момента. Позицията на Тръмп е ключова
Путин не иска да спрат бойните действия и това е големият проблем, твърди бившия министър на...
17.05 | 12:20
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
За ЧРД: Гришо получи обяснение в любов от мексиканската звезда Ейса Гонсалес
Коя е тя?
17.05 | 11:40
Най-четени
-
София без наземен градски транспорт и през уикенда
Метрото ще рабти по празнично разписание
17.05 | 09:15
-
Още дъжд и вятър днес
Максималните температури ще бъдат между 15° и 17°C в цялата страна
17.05 | 09:00
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00