Евродепутатите от ГЕРБ/СДС с писмо до ЕП, в което наричат служебния кабинет комунистическа полиция 31.05 | 10:47
В писмото евродепутатите заявяват, че използваният от министъра на вътрешните работи Бойко Рашков израз "бивши хора“ е бил употребяван от комунистическия режим за обозначаване на противниците му, които са били изпратените в трудови лагери

Евродепутатите от ГЕРБ/СДС в Европейския парламент Андрей Ковачев, Андрей Новаков, Асим Адемов, Ева Майдел, Емил Радев и Александър Йорданов изпратиха писмо до своите колеги и до еврокомисарите, в което заявяват, че служебното правителство действа като предизборен екип на президента Румен Радев за предстоящите през есента избори за държавен глава.
"Методите, които използват, са същите като тези, използвани от комунистическата полиция, когато репресират политическите си опоненти", подчертават те.
В писмото евродепутатите заявяват, че използваният от министъра на вътрешните работи Бойко Рашков израз "бивши хора" е бил употребяван от комунистическия режим за обозначаване на противниците му, които са били изпратените в трудови лагери или на смърт.
Евродепутатите изразяват и притеснения от назначената от него за началник на кабинета му Елена Фичерова, за която твърдят, че е свързана с хазартния олигарх Васил Божков и смятат, че е възможно да има зависимости между Божков и кабинета на президента Румен Радев.
В писмото си те посочват и заплахата на министър Рашков, че би уволнил журналисти след направено с него интервю по една от големите телевизии.
Водещи
-
Теменужка Петкова: Асен Василев доведе до колапс финансите на България
По-рано днес председателят на ПП посочи пред журналисти, че към края на юли ГЕРБ са докарали...
17.09 | 21:00
-
Юлияна Янева си осигури медал на световното по борба
Тя преодоля действаща шампионка по пътя към финала на 68 кг жени
17.09 | 20:45
-
Нов закон: 5 бона глоба за домашно вино
Солени санкции, ако ни пробутват евтина ракия за специална
17.09 | 20:30
-
Столичният квартал „Дружба 2“ - без топла вода и парно до Нова година
Ремонтни дейности ще обхванат 120 сгради
17.09 | 20:15
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: На 100% подкрепяме вота на недоверие
"Ние сме част от партиите, които са го подкрепили, не са търсили от нас подписи, ние сме от...
17.09 | 11:45
-
Експерти: България е рекордьор по загуба на вода
Според експертите България е рекордьор по загуба на вода.
17.09 | 10:30
-
След стрелбата в училище в Хасково: Майката на ученика поискала пистолета, държала се безочливо
Реакцията на ръководството на училището:
17.09 | 10:15