Жестоко убийство разтресе Бургас - съсед наръга 4 пъти приятел 21.04 | 12:56
Тодор Атанасов намушкал 22-годишния Николай, с когото учили заедно и от години са съседи

Жестоко убийство потресе Бургас на Великден. 22-годишният Николай Христов от Бургас бе открит убит и захвърлен в карнобатско село. Момчето работело като дистрибутор на захарни изделия и живеело в комплекс "Славейков".
На 19 април около 13.50 ч. във Второ Районно управление "Полиция" - Бургас е получено съобщение от родителите му, че не се е прибрал от работа от предния ден, като оттогава е в неизвестност.
По случая своевременно е сформиран екип от служители на ОДМВР – Бургас.
Ченгетата тръгнали по гореща следа - автомобилът на Христов бил открит изоставен в землището на село Банево, отскоро квартал на Бургас.
Убиецът е бил заловен за няколко часа - това е Тодор Атанасов, връстник на жертвата и негов съсед в комплекс "Славейков". Атанасов е криминално проявен и осъждан за кражби и притежаване на наркотици, съобщиха от полицията.
Според аутопсията Николай е умрял вследствие на обилна кръвозагуба от нанесени четири прободни рани в областта на гръдния кош и белия дроб.
Една от версиите гласи, че Тодор поискал среща с жертвата. Натискал съседа си да разпространява наркотици. Николай се опъвал и двамата се скарали. В пристъп на ярост, убиецът го намушкал. После решил да укрие трупа и да го зарови край село Сигмен. Драмата се разиграла в буса на дистрибутора.
Килърът подкарал форда, стигнал край Сигмен и избутал трупа навън. После укрил возилото на съвсем друго място- край Банево и се прибра у дома с градския транспорт, информира в. "Труд".
По информация на в. "24 часа" пък 21-годишният бивш възпитаник на бургаското морско училище Тодор Атанасов, обвинен в убийство, е направил самопризнания. Според разследването Атанасов е намушкал на 4 места в гръдния кош 22-годишния си приятел Николай Христов, с когото са учили в една и съща гимназия и от години живеят в един и същ блок.
Засега обвинението е само по чл.115, то е работно, няма квалифициращи обстоятелства, но може де се промени, след като излязат резултатите от експертизите, каза наблюдаващият прокурор Калина Чапкънова, административен шеф на окръжното обвинение.
Поръчана е съдебно-медицинска експертиза, която ще изясни дали Николай е изхвърлен от колата жив и след колко време от намушкванията е настъпила смъртта.
Основната версия, по която полицията работи, е грабеж, но все още такова обвинение на Тодор не е повдигнато.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00