Жесток убиец избяга от пловдивския затвор 22.02 | 17:01
Тома Ендрев се е измъкнал от пазачите, докато са го премествали

Осъден за убийство мъж избяга от пловдивския затвор. Става дума за Тома Ендрев, осъден на 17 години затвор за убийство, извършено през 2003 г. Бягството е станало около 21.30 часа снощи, когато мъжът е ескортиран от затворническото общежитие до затвора. Въпреки че е бил с белезници, той е успял да се измъкне от пазачите и да избяга в неизвестна посока.
По случая е образувано досъдебно производство, разпоредена е проверка от ресорния зам.-министър Деница Митова.
Няма яснота за местонахождението му към момента. Управата на затвора е вдигната на крак, а режимът е затегнат. Тома Ендрев в осъден за това, че през 2003 г. при пиянска свада в кв. "Кючук Париж" убива свой приятел, който му е бил домакин.
Зловещото в историята е, че Ендрев нарязва на парчета с нож тялото на жертвата, хвърля го през терасата и затрупва остатъците от трупа с камъни.
Първоначално за зверството беше обвинен братът на убития, който в момента на извършване на престъплението е бил мъртвопиян и е спал в съседната стая. След това обаче ДНК анализ разкрива истинския убиец.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10