Забрана на заплатите от чужбина за религиозни общности иска държавата 29.09 | 16:57
Цяла България е наясно – който плаща, той поръчва музиката, каза Каракачанов

Трябва да забраним финансирането на религиозните общности, организации и вероизповедания в България от чужбина. Това заяви пред медиите в НС вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов, предаде БГНЕС. Според Каракачанов не е нормално едно вероизповедание да получава заплатите си от съседна държава. И припомни, че българският народ е мъдър и че има една приказка: "който плаща, той поръчва музиката". "Не смятам, че на която и да е религиозна общност друг трябва да и поръчва музиката", отбеляза Каракачанов.
Според него чрез въвеждането на такава забрана ще се ограничи и финансирането от фондации на разни радикални елементи, като гетото в Пазарджик, например. Той смята също, че е редно да се лицензира Висшия мюсюлмански институт в България и кадрите, които се готвят за мюсюлманското вероизповедание у нас да се обучават по програма, одобрена и контролирана от Министерството на образованието.
"Прие се законът за бурките, не стигна времето да се приеме забраната в Наказателния кодекс, касаеща определението какво е радикален ислям. Отворени сме за дебат, в който могат да се получат и други предложения", каза още Каракачанов. Неговата идея е в средата или в края на октомври да се направи форум по темата с представители на прокуратурата, на специалните служби, ДАНС и МВР.
Водещи
-
Meteo Bulgaria: За нищо на света НЕ ПАЛЕТЕ ОГЪН!
Междувременно от "Зелени Балкани" преброиха изгорели 32 бели щъркела и 6 костенурки.
08.08 | 17:59
-
НЗОК започна беседи за здравните права в домовете за възрастни хора
На тях специалисти ще обясняват какви са здравноосигурителните права на живеещите в тях, а...
08.08 | 17:40
-
Няма точен график за доставката на изтребителите F-16 за България
Планирането на полетите от САЩ до България на нашите самолети F-16 Block 70 е сложен и...
08.08 | 17:20
Най-четени
-
От днес, 8 август, цените на стоките и услугите в България трябва да са представени в две валути – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща –...
08.08 | 09:59
-
Европа е застрашена от нов смъртоносен наркотик в пъти по-силен от хероина и фентанила
Пред бТВ Стефан Бакалов, началник на отдел "Борба с наркотрафика" в Агенция Митници, заяви, че...
08.08 | 12:59
-
Константин Динчев се присъединява към екипа от водещи в bTV Новините
Телевизионният журналист Константин Динчев се присъединява към утвърдения екип от водещи в...
08.08 | 13:30