Задържаха петима фенове за расисткия скандал 16.10 | 10:00
Те са отведени за разпит в 1-во РПУ в София

Задържаха петима фенове за расисткия скандал на мача България – Англия. Те са отведени за разпит в 1-во РПУ в София. В сряда СДВР започна спецоперация по издирването на всички, показали обидни жестове по време на играта, предаде БГНЕС.
По информация на БНР стана ясно, че има хора и от провинцията, които ще бъдат издирени и закарани в полицейските управления.
Припомняме, че дисциплинарната комисия на УЕФА официално повдигна обвинение срещу България за четири нарушения на правилника по време на двубоя с Англия в София. Срещата на Националния стадион "Васил Левски", която англичаните спечелиха с 6:0, на два пъти бе прекъсната от главния рефер Иван Бебек заради расистки инциденти по трибуните, насочени срещу играчите на гостите.
От УЕФА обявиха, че са повдигнали обвинение срещу Българския футболен съюз за расистко поведение, хвърляне на обекти, нарушение на реда по време на изпълнението на националните химни и оказване на повторения по таблото на стадиона. Тъй като това не е първото обвинение срещу България за расизъм и заради големия международен отзвук, се очаква наказанието от УЕФА да бъде доста сурово. От УЕФА са повдигнали и две обвинения срещу Английската футболна асоциация - за нарушение на реда по време на изпълнението на химни и неосигуряването на достатъчно стюарди в сектора за гости.
От УЕФА уточняват, че все още не е определена датата, на която ще разглеждат случая. Селекционерът на България Красимир Балъков официално поднесе извиненията си на футболистите на английския национален отбор след расистките прояви по трибуните.
На следващия ден след мача премиерът Бойко Борисов поиска оставката на президента на БФС Борислав Михайлов, а два часа, след като Михайлов обяви, че подава оставка, ГДБОП влезе в базата в "Бояна”. За разпит бе задържан шефът на съдийската комисия на Българския футболен съюз Йордан Сталев, както и още четирима души.
Официално бе обявено, че акцията на антимафиотите е срещу група, която е правила далавери с нарядите на съдии. От Шумен коментарът на премиера бе, че операцията на ГДБОП в Българския футболен съюз е планирана отдавна. Премиерът беше категоричен, че акцията е подготвена преди няколко дни и няма общо нито с расисткия скандал по време на мача Англия – България, нито с решението на президента на БФС Борислав Михайлов да оваканти поста си.
Водещи
-
Православната църква чества Зачатието на славния Пророк, Предтеча и Кръстител Господен Йоан
Света мъченица Ираида
23.09 | 09:59
-
Кога е най-подходящият момент за поставяне на противогрипни ваксини
С настъпването на есента влизаме в активния сезон на респираторните заболявания
23.09 | 09:45
-
Започват превантивни ремонти в платното за Бургас и в участъци от магистрала „Тракия“
Временно променят движението в участъци от АМ „Тракия“
23.09 | 09:30
-
Пореден летен ден в края на септември
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 29°
23.09 | 08:00
Най-четени
-
Пореден летен ден в края на септември
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 29°
23.09 | 08:00
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00