Заловиха 3 кг контрабандно сребро под седалка на автобус 01.06 | 11:22
Автобусът, с турска регистрация, е пътувал от Турция за България

2 916 грама контрабандни сребърни накити под задните седалки на туристически автобус откриха митническите служители на Митнически пункт - Малко Търново. Автобусът, с турска регистрация, е пътувал от Турция за България, съобщават от Агенция "Митници".
При извършената митническа проверка на българския граничен пункт, митническите инспектори засичат под задните седалки на автобуса черен найлонов плик, който се оказва пълен с 1 343 сребърни артикула-пръстени, обеци, верижки, медальони и др.
Съставен е акт за нарушение на Валутния закон срещу шофьора на автобуса – 23-годишен български гражданин с инициали Ш. А. и адресна регистрация в гр. Варна. В обясненията си пред митническите органи той твърди, че е получил пакета от непознат човек в Истанбул и е трябвало да го предаде във Варна.
Задържаното контрабандно сребро е отнето в полза на държавата, като административно-наказателната процедура по случая продължава.
Водещи
-
Социалният министър: Ще настоявам за великденски добавки за пенсионерите
Няма нито една социална услуга, която да е премахната или намалена, подчерта Борислав Гуцанов
04.03 | 20:45
-
Премиерът след Съвета по сигурността: Траен мир може да се постигне чрез сигурност за Украйна и за ЕС
Заседанието беше проведено часове след решението на Доналд Тръмп да спре временно военната...
04.03 | 20:15
-
Тези квартали в София остават на сухо утре
В някои части на столицата няма да има вода от сутринта до вечерта на 5 март
04.03 | 20:00
Най-четени
-
Най-бедният град в България вече не е Видин
В Смолян вземат най-ниските заплати в страната, сочи анализ на Националния статистически...
04.03 | 11:30
-
ИПБ: 78% от шофьорите ползват телефони в колите, 14% са катастрофирали заради това
Изследването е проведено в началото на годината (4-20 януари 2025 година) и обхваща 808 водачи...
04.03 | 11:59
-
Извънпарламентарна инициатива за сваляне на правителството и за предсрочни избори
За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС
04.03 | 14:30