Запалиха светлините на коледното дърво в София 01.12 | 20:22
50-годишният бор на „Алабин“ ще символ на Коледа за последен път

Пъстри фойерверки озариха небето, а светлините на коледната елха на София грейнаха над усмихнатите лица на стотици малчугани, майки, баби и младежи, дошли на улица "Алабин” тази вечер.
Пред радостните погледи на посетителите точно в 19:00 часа бяха запалени светлините на коледното дърво - естествения 50-годишен бор, висок над 15 метра, пред хотел "Рила", което всяка година става символ на празника и носи коледно настроение у всички жители и гости на града.
Топлото време, липсата на сняг и ранната дата не попречиха на събралите се малки и големи да почувстват духа на един от най-светлите християнски празници – Коледа. Пред елхата столичани си пожелаха най-важното – здраве.
50-годишният бор на улица "Алабин” всяка година се превръща в чудна елха в центъра на столицата, която зарежда минувачите с коледно настроение. 2015-та обаче може би е последната му година като официално празнично дърво на града, на столичани и на гости на София. Преди дни спечелилата нов управленски мандат Йорданка Фандъкова съобщи, че София ще си има нова елха и съответно тя ще бъде на ново място – пред НДК, припомня БГНЕС.
Новата градска елха ще дойде заедно с цялостната реконструкция на парка при НДК. Кметът мотивира промяната с това, че пространството при улиците "Граф Игнатиев" и "Алабин" е малко и вече не е достатъчно за събирането на хората при запалването на коледната елха.
Водещи
-
Зафиров: Ако нямаше Ден на победата, нямаше да има Ден на Европа
Вицепремиерът каза, че отлагането на либерализацията на пазара на тока ще бъде за срок от...
08.05 | 20:40
-
Каримански: За първото тримесечие приходите в бюджета са 20% по-малко от заложените
Те не могат да се наваксат, приходната част по бюджета на страната не се изпълнява спрямо...
08.05 | 20:20
Най-четени
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Мецола заплаши да съди Фон дер Лайен
Причината - планът за заеми от 150 млрд. евро за оръжие
08.05 | 17:00
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16