Затварят педиатрията в разложката болница заради морбили 15.02 | 09:27
Общо 145 души са поставени под медицинско наблюдение

Затварят педиатричното отделение на болницата в Разлог като предпазна мярка срещу разпространението на морбили, информира Нова тв.
Продължават изследванията на пациенти, които са били в контакт с болни от морбили. Към момента има пет потвърдени случая на болестта у нас. Още 12 деца са със симптоми на заболяването и според лекарите вероятно става въпрос за морбили. Най-малкото от тях е на 5 месеца.
В четвъртък стана ясно, че повечето от болните деца са от Благоевградско. Има и една болна жена от София. Общо 145 души са поставени под медицинско наблюдение, защото са били в контакт с болните. Като предпазна мярка в Разлог се затваря педиатричното отделение.
"Няколко деца бяха траспортирани към болница "Света Анна” в София. 4 от тях са под 2-годишна възраст. Те не са имунизирани срещу морбили. Децата, които са в отделението в Благоевград са в добро общо състояние”, каза в ефира на "Здравей, България” директорът на Здравната инспекция в Благоевград Калоян Калоянов. Той допълни, че през първите дни морбилите много трудно се различават от грип. По думите му имунизацията не дава 100-процентова защита. Въпреки това Калоян Калоянов апелира всички родители да ваксинират децата си.
Водещи
-
В "Продължаваме промяната" ще избират ново ръководство през септември
Дотогава Асен Василев остава едноличен лидер
29.06 | 21:33
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
Най-четени
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
Гадже зарязало бременна бившата жена на Джизъса?
Младежът се е хванал с нова мацка и е изоставил брюнетката, която ще бъде самотна майк
29.06 | 13:40