Затопляне, но и поледици ни чакат следващата седмица 15.12 | 20:06
Чувствително понижаване на температурите се очаква през втората половина на следващата седмица

От днес до втората половина на следващата седмица времето върви към затопляне, съобщиха за iNews от Националния институт по метеорология и хидрология на БАН.
Въпреки това обаче за неделния ден е обявен жълт код за 16 области на страната. Независимо, че ще бъде малко по-топло в сутрешните часове времето ще е потенциално опасно в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Габрово, Ловеч, София- област и София – град, Перник, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Смолян, Кърджали и Пловдив.
Иначе затоплянето ще се усеща най-вече при сутрешните температури, които ще са по-високи от сутрешните температури през изминалите дни, както и по високите части на планините.
Минималните температури ще се повишат и ще бъдат в интервала от -2 до -3 градуса. През следващото денонощие ще има валежи от дъжд и сняг като преваляванията ще са основно от дъжд в по-голямата част от страната. Това ще създаде предпоставки за поледици, особено в Западна и Централна България.
Тази нощ ще превали слаб сняг в западната и северозападната част от страната и по високите полета. Утре (16 декември) сутринта се очаква в Дунавската равнина, Тракия и Източна България да падне сняг.
През първата половина на следващата седмица времето ще бъде със значителна облачност, а температурите ще бъдат близки до нулата. В източните и южните райони от страната валежите ще са предимно от дъжд, в планинските и в северозападните – от сняг. Към сряда температурите ще се понижат и валежите особено в източните райони ще преминат в сняг.
В края на следващата седмица облачността ще се разкъса и отново ще има условия за чувствително понижаване на температурите, особено в сутрешните часове.
Тази сутрин отрицателни температурни рекорди са измерени в четири града на страната. Това са Казанлък със -14,8 градуса, Кюстендил -14,6, Монтана -12 и Свищов -10.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00