Защо жените си пробиват трудно път в бизнес мениджмънта? 17.02 | 09:49
Това ще бъде централна тема в днешния дебат на социалните министри в ЕС

Министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов ще вземе участие в 3146-то заседание на Съвета по заетост, социална политика, здравеопазване и потребителски въпроси, което ще се проведе днес, 17 февруари, в Брюксел, Белгия.Това съобщиха от МТСП.
По време на заседанието ще бъдат проведени два дебата, посветени на участието на жени в управителните съвети на търговските дружества и младежката безработица в контекста на Стратегия Европа 2020. По първата тема ще бъдат обсъдени пречките пред увеличаване броя на жените в управителните съвети и начините за преодоляването им на национално и европейско ниво, както и на обмяната на добри практики на национално равнище.
Във връзка със Стратегия "Европа 2020" дебатите ще се фокусират върху ефективността на мерките и активните политики, прилагани на пазара на труда, проблемите с младежката безработица, защитата на най-уязвимите групи и най-пострадалите от кризата.
Като заключения на Съвета ще бъдат приети политически насоки за 2012 г. относно приоритетите за действие в областта на заетостта и социалните политики и ще бъде обсъдено предложение за Решение на Съвета относно насочени към политиките за заетостта на държавите-членки и други.
Днес програмата на министър Младенов включва срещи с Норман Лам, министър в Департамента на бизнеса, иновациите и уменията на Обединено Кралство Великобритания и Северна Ирландия, и Анете Ниидерфранке, държавен секретар в Министерството на труда и социалните въпроси на Федерална република Германия. Със Норман Лам, министър в Департамента на бизнеса, иновациите и уменията на Обединено Кралство Великобритания и Северна Ирландия ще бъде подписан Меморандум за сътрудничество между двете министерства.
По време на втората среща ще бъде подписана Съвместна декларация за намеренията за сътрудничество между Министерството на труда и социалната политика на Република България и федералното Министерство на труда и социалните въпроси на Федерална република Германия.
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59