Значителна облачност с валежи и гръмотевици 26.06 | 09:01
Температурите ще продължават да падат, максималните ще са между 22 и 27 градуса
Днес облачността ще е предимно значителна. Главно в източната половина от страната, а по-късно през деня и на места, в останалите райони ще има валежи и гръмотевици. Значителни ще са количествата в следобедните часове в Източна, а през нощта срещу сряда – в Централна България. Има условия за градушки. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 22 и 27 градуса, в София - около 22, сочи прогнозата на НИМХ-БАН.
Атмосферното налягане ще се понижи и ще е по-ниско от средното за месеца.
В планините облачността ще е значителна, ще има валежи и гръмотевични бури. Значителни ще са явленията в масивите от Централна и Източна България. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 14 градуса, на 2000 метра – около 8.
По Черноморието ще е облачно с валежи и гръмотевици, значителни по количество по южното крайбрежие. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 22-24 градуса, близки до температурата на морската вода. Вълнение на морето ще е 2-3 бала.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15