Иван Кръстев: Нинова влезе с листа, която залага на евроскептицизъм 15.04 | 12:32
Иво Христов е знакова, разпознаваема фигура от екипа на президента Радев

Нинова влезе с листа, която залага на евроскептицизъм. Изваждането на Станишев от листата показва, че Нинова се стреми да се разграничи от ПЕС, каза политологът Иван Кръстев пред Би Ти Ви.
"Присъствието на Иво Христо от президентския екип в евролистата на БСП приключва разговора за създаване на президентска партия, каза още Кръстев. Христов е знакова, може би най-разпознаваемата фигура от екипа на президента Радев и присъствието й не е станало без решение на самия Радев", смята политологът.
"През 2009 г. във Великобритания избухна скандал за парите, които евродепутатите използват, за да работят с избирателите си. Бяха си купували телевизори и бяха правили с тях ремонти. Проблемът с апартаментите е същият - политиците ни не си дават сметка, че влизайки в тази роля правят неща, които преди да се озоват във властта, са осъждали. Има арогантност в самозащитата на политиците, а и апартаментите не са се появили изведнъж. Мнозинството от направилите тези сделки за по-евтини апартаменти, вътрешно не са убедени , че са направили нещо лошо", каза Иван Кръстев. И добави, че на политиците започва да им се струва в един момент, че когато говорят с шофьора си, говорят с народа.
"Приключва един политически цикъл, но не става дума за формула на управление. дългото стоене във властта създава усещането , че ти си там завинаги. Възможно ли е ГЕРБ да излезе от тази позиция и да убеди хората, че с позитивното направено от него може да остане още във властта", каза още Кръстев. Според него европейският избирател търси промяната на различни неща и е объркан.
Водещи
-
Туск: Полша ще сваля всеки обект, който наруши въздушното ѝ пространство
Премиерът подчерта, че при неясни ситуации страната ще действа по-внимателно, за да не се...
22.09 | 17:40
-
Километрична тапа на АМ "Струма" преди Кресна
Шофьори изчакват около 40 минути в двукилометрова колона
22.09 | 17:20
-
България и още шест страни от ЕС ще бъдат част от "стена" срещу дронове
Такава ще бъде изградена в държавите по източните граници на блока
22.09 | 17:00
Най-четени
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00