Има дублирани регистрации на украински бежанци, съобщи Демерджиев в НС 02.06 | 12:30
Проверка на МВР е доказала, че в някои от хотелите са настанявани над 1,5 пъти повече хора от максималния капацитет, както и деца, които не са се родили, и хора, които не са влизали в България
![Има дублирани регистрации на украински бежанци, съобщи Демерджиев в НС](http://inews.bg/pictures/951033-1_1004.png)
Установени са дублирани регистрации на украински бежанци в хотелите, това заяви по време на блиц парламентарния контрол министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев. Проверка на МВР е доказала, че в някои от хотелите са настанявани над 1,5 пъти повече хора от максималния капацитет, както и деца, които не са се родили, и хора, които не са влизали в България, каза Демерджиев, цитиран от БНР.
"Понякога се касае за хотели, няколко, собственост на един и същи човек, който няма как да не знае, че тези бежанци се намират на 3 различни места, едновременно, които са под негов контрол. Оттам насетне се стига до парадокса в хотели, които имат пълен капацитет, да има настанени лица над един път и половина повече от максималния капацитет на хотела. Има настанени лица, които, видно от системата на гранична полиция, не са пребивавали в България. Това, което направихме в съвместни разговори, включително и с украинския посланик, е да идентифицираме и да разграничим бежанците - хората в нужда, от "туристите”, дошли да почиват в България. Ще кажа само, че при първата физическа проверка, която извършихме по хотелите, установихме приблизително 3000 души по малко от 12,000, които трябваше да се намират там”.
Всички материали са предоставени на прокуратурата.
Водещи
-
Завърши ремонтът в тунел „Кривия“
С изпълнените дейности сe повишава безопасността на движение през съоръжението.
10.02 | 13:00
-
На ден едно лице между 17 и 20 години би могло да изкарва между 200 и 300 лева от продажбата на вейпове
От началото на годината са задържани десет души с образувани досъдебни производства за...
10.02 | 12:45
-
Заледени пътни учасъци в проходите "Шипка" и "Хаинбоаз"
Снегопочистващата техника обработва настилките
10.02 | 12:30
-
Ето къде у нас измериха -13,6 градуса
В курортния град Вършец тази сутрин са измерени минус 11 градуса, а в Монтана – минус 9,2...
10.02 | 12:15
Най-четени
-
Софийски квартали остават без парно и топла вода
Едни от най-честите дела, които потребителите в столицата водят, са с "Топлофикация – София“,...
10.02 | 10:46
-
Нов случай в градския транспорт на София, при който пътник е заложник на шофьора
Оказва се, че случаят не е прецедент и други пътници са преживели същото.
10.02 | 09:59
-
Експерти: Еднодневен бойкот на супермаркетите няма доведе до смъкване на цените
Опасности от държавна намеса
10.02 | 10:45
-
Правителството представя план-сметката на държавата
Премиерът заяви, че разходите на държавата ще се свият до 40 процента от БВП
10.02 | 09:25