Инспектори "удариха" 2 тона незаконно уловена риба във Варна 06.12 | 14:52
Над 200 килограма от иззетото количество са калкан

Близо 2 тона незаконно уловена риба иззеха служителите на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) във Варна. Това съобщи Бейхан Хасанов, началник на отдел в агенцията в морската ни столица.
206 кг от иззетата риба са калкан, а останалите 1,6 тона – други видове риба.
За допуснати административни нарушения са съставени 56 акта, като два от тях са за улов и превоз на калкан по време на забранителния период.
Разрешената квота за улов на калкан през тази година във Варна е 18 709 килограма, като досега са разтоварени малко над 13 тона, като изпълнението е малко над 70%.
Хасанов обясни, че корабите, които са изпълнили своята квота, ще получат допълнителни разрешителни до цялостното й изпълнение.
Специални разрешителни за улов на черноморска риба за тази година имат 57 кораба, допълва БТА. Издадените безсрочни разрешителни за стопански риболов пък са 79.
Приемът на заявления за риболов за догодина започва на 9 декември.
Хасанов изяви желание през 2014 г. да бъде направена ферма за калкан, каквито вече са изградени в Румъния и Турция.
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10