И БСП видя външен натиск в информацията за "Хизбула" 05.02 | 18:33
Според Станишев правителството поддържа версията на Израел
Лидерът на БСП Сергей Станишев заподозря външен натиск в огласяването на информацията, че ливанската групировка "Хизбула" стои зад атентата на летище Сарафово в Бургас.
"Това за мен е направено под външен натиск. Питам се каква е цената за подобно изявление и най- вече – кой ще я плаща”, изтъкна Станишев. По думите му се създават допълнителни рискове за сигурността на гражданите в България.
"Не дай Боже нещо да се случи, според мен това е неоправдано действие и изключително опасно”, каза лидерът на БСП. Попитан откъде според него идва външният натиск,
Станишев отговори: "Очевидно е, че не е от Москва или от Брюксел”.
Според него от чутото на КСНС не става ясно кой стои зад атентата. Той беше категоричен, че това, което казва правителството е необосновано.
"Разследването продължава. Не може да се говори за категорични доказателства за конкретните извършители, камо ли за организация, която стои зад атентата. За мен това е абсолютно неоправдано от гледна точка на националната сигурност и рисковете, които се поемат по този начин, най-вече по отношение на хората в България, на обикновените граждани”, заяви Станишев.
Той подчерта, че е призовал представителите на службите да кажат какво ще последва и колко ще се засилят рисковете, след обявяването на някакви етапни резултати.
"Очевидно правителството е избрало политическия подход и по същество огласява една версия, която беше заявена от държавата Израел още в първия ден след атентата”, отбеляза лидерът на БСП.
Водещи
-
Общо 1786 деца са родени в болниците в Сливен през 2025 година
От родените през миналата година 900 са момчета, а 886 – момичета. Най-предпочитаното име за...
07.01 | 12:15
-
Спаси София: Кризата с отпадъците не е овладяна: София плаща повече, а тъне в боклук
От Спаси София подчертават, че кризата не може да бъде прикривана с уверения, че всичко е...
07.01 | 11:59
-
КЗП и Столична община с общи действия срещу неправомерното повишение на цените в ученическите столове
КЗП и Столична община ще продължат сътрудничеството по темата, в т. ч. по отношение на...
07.01 | 11:30
Най-четени
-
Заради пенсиите в евро: активират се измамниците
На този етап няма докладвани случаи, но очакваме по-висока активност от страна на измамници,...
07.01 | 10:00
-
Пирин се превърна в лавинен капан заради мокър сняг и силен вятър
Предупреждение от спасителите
07.01 | 10:15